ענף התיירות בישראל רשם אתמול (שני) יום חג, עם פתיחת האפשרות לתיירים מחו"ל לשוב ולבקר כאן לאחר הפסקה ארוכה בשל ההתמודדות עם נגיף הקורונה. התיירים, כמו כל ישראלי השב לארץ, חייבים לבצע בנתב"ג בדיקת PCR ולהמתין בבידוד על לקבלת תוצאה שלילית. כעת מתברר שבתי מלון רבים בכלל מסרבים לארח את התיירים ביממה הראשונה לביקורם – ולמעשה מבהירים שהתיירים אינם יכולים לקיים את הבידוד שלהם אצלם – בטענה שהתיירים אינם עומדים בתנאי התו הירוק.

בדקנו את הנושא לאחר קבלת פניות רבות מתיירים וגם מישראלים שניסו להזמין מקומות במלונות בהם מסרבים לארח את התיירים ביממה הראשונה לביקורם. בשיחה קצרה עם מוקד השירות של רשת מלונות ישרוטל הובהר לנו שהתייר לא יכול לקיים את הבידוד במלון. בתשובה לשאלה מה עליו לעשות נאמר: "שאלה מצוינת, אין לי מושג".

בדיקת קורונה, בדיקות קורונה, נתב"ג, נמל התעופה בן גוריון, טיסה (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
התיירים נדרשים להיות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית, בדיקת קורונה בנתב"ג | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

גם בשיחה עם המוקד של משרד הבריאות התברר שעל בתי המלון נאסר מפורשות לארח תיירים ביממה הראשונה לביקור, וכי עליהם למצוא לעצמם מקום לזמן הבידוד. למרות זאת, גילינו מהו הפתרון היחיד שמקובל על משרד הבריאות: מי שנוחת בארץ חייב לעבור קודם במלונית הקורונה בדן ירושלים. במוקד משרד הבריאות מבהירים שזה המקום היחיד שבו תיירים יכולים לבצע את הבידוד, ואין כל אפשרות אחרת.

למרות התעקשות מוקד משרד הבריאות שהשהייה במלונית דן ירושלים רשומה באתר – מתברר שהדבר אינו נכון. בסופו של דבר הבהירו לנו במשרד הבריאות שהטענה הזאת אינה נכונה, ובדיוק כמו לישראלים – כך גם לתיירים מותר לשהות בבידוד במלון עד לקבלת תשובה שלילית. במלון דן ירושלים מבהירים כי המידע שנמסר ממשרד הבריאות בשיחה מוטעה וכי המלון אינו משמש כמלונית קורונה. מהתאחדות המלונות נמסר בתגובה שהם רעננו את ההנחיות לכל המלונות.