מה הייתם עושים לו היו מודיעים לכם שזכיתם במיליון שקל בהגרלה? ועוד בהגרלה של הסופרמרקט בו אתם קונים תמיד? מן הסתם יש לכל אחד חלום שהיה מגשים עם סכום כזה. לאילת אמיר ברון, שזכתה בשבוע שעבר במיליון שקלים בהגרלה של רשת "ויקטורי" – זה קרה.

"אפילו לא ידעתי על המבצע כשנכנסתי לסופר", מצטחקת אמיר ברון בריאיון לתכנית שש עם עודד בן עמי. "פשוט עשיתי קנייה גדולה, המבצע היה שמעל אלף שקלים נכנסים להגרלה. עשיתי את הקנייה, נכנסתי להגרלה – וזהו, שכחתי מזה. עבר חודש, וכמו כולם – לא האמנתי שדבר כזה יקרה לי".

אמיר ברון נזכרת בשיחה הטלפון המפתיעה: "ביום חמישי האחרון קיבלתי טלפון באמצע שיחת זום של העבודה עם תינוקת חולה שיושבת עליי, וניסיתי לתמרן בין הדברים. הטלפון צלצל – לא עניתי – הוא צילצל שוב ושוב, ואז קיבלתי הודעת ווטסאפ בה היה כתוב שאני חייבת לענות בדחיפות. מי שחיכה על הקו היה אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, יחד עם עורכת הדין שמפקחת על ההגרלה, ויחד הם בישרו לי את הבשורה".

הישראלית שזכתה בהגרלה והפתיעה את בן זוגה (צילום: גלב סמירנוב)
הבעל המופתע ברגע ההכרזה | צילום: גלב סמירנוב

"לקח לי בערך חצי שעה להבין שלא עובדים עליי – באמת זכיתי במיליון שקלים. זה היה ממש מרגש, גם היה מאוד קשה לשמור על זה בסוד למספר ימים". אמיר ברון ובעלה הוזמנו לאירוע חגיגי בהיכל נוקיה שביד אליהו, ולפתע – כשעלה מנכ"ל החברה לבמה עם צ'ק ענק בסך מיליון שקלים – הוא קרא בשמו של הבעל, שלא האמין למשמע אזניו. "גם כשעליתי לבמה, שאל אותי המנכ"ל: "עכשיו את מאמינה שזה אמיתי?"", היא נזכרת. האירוע תועד על ידי עלב סמירנוב.

ומה יעשה הזוג המאושר עם המתנה הענקית שקיבלו? "הפרס הזה תפס אותנו דקה אחרי שלקחנו משכנתא ענקית – זו הזדמנות לומר: לזוגות צעירים מאוד קשה לקנות בית, קנינו בהרבה פחדים ומתח – והדבר בא אלינו בטיימינג מדויק", שיתפה.

בסיום הריאיון, ביקשה הזוכה המאושרת להודות לרשת ויקטורי ולשלוח מסר למגזר העסקי בארץ: "אני חייבת לומר – הגעתי לספר פה בתכנית על הפרס בהתרגשות רבה בעיקר כדי לפרגן לרשת. אני עובדת סוציאלית וזה לא מובן מאליו שהמגזר העסקי תורם לילדים חולי סרטן, להלומי קרב, לאוכלוסיות נזקקות, אני רוצה לקרוא למגזר העסקי לפעול בצורה הזאת. נתינה היא הדבר הכי חשוב כדי לקבל בחזרה – כל הכבוד ותודה רבה".