תעלומת 150 אלף שקל שהתעופפו לכל עבר בבאר שבע הולכת ומתעצמת. שני האנשים שהגיעו לתחנת המשטרה בעקבות הכתבה, וטענו שהכסף שייך להם, לא הצליחו להביא ראיות והוכחות חד משמעיות.

כזכור, לפני כחודש בשעות אחרת הצהרים ברחוב בנץ כרמל שבשכונת 'רמות' בבאר שבע, הבחינו נהגים ותושבים רבים בשטרות רבים בשווי 200 שקלים מתעופפים באוויר.

"זה נראה כמו גשם משמיים של שטרות של 200 שקלים", סיפר אחד הנהגים שעצר את מכוניתו, והחל, יחד אזרחים נוספים, לאסוף את הכסף. "לקחתי את הכסף ונסעתי. היו עוד נהגים שעשו כמוני, חשבו שזה יום המזל שלהם".

בלשי משטרת באר שבע, שהיו בפעילות מבצעית באזור, הבחינו בהמולה, והחלו יחד עם עשרות אזרחים לאסוף את הכסף, שלא ברור כיצד עף באוויר ומה מקורו.

מדובר כאמור בכ-150 אלף שקלים שהמשטרה הצליחה לאסוף. ההערכה שאזרחים ונהגים שהיו במקום קודם הגעת בלשי המשטרה, שלשלו לכיסיהם עשרות אלפי שקלים נוספים.

שק שטרות כסף ללא דורש (צילום: באדיבות משטרת ישראל)
שטרות שנאספו בבאר שבע | צילום: באדיבות משטרת ישראל

כמה שעות לאחר שהסיפור פורסם הגיעו לתחנת באר שבע שני אנשים שטענו שהכסף שייך להם. אחד מהם טען שמדובר בכסף שנאסף עבור ילדה במצוקה שזקוקה לניתוח, והשני טען שהכסף עף ממכוניתו, ושמדובר בפדיון יומי של כסף שהיה אמור להפקיד בבנק.

לאחר בדיקה מעמיקה של מחלק החקירות בתחנת באר שבע, הגיעו למסקנה ששני האנשים שהתלוננו שהכסף שייך לא סיפקו את ההוכחות הנדרשות.

"במידה ובעוד כחודשיים אף אחד לא יגיע לתחנה וימסור סימנים שהכסף שייך לו הוא יועבר לקופת המדינה", ציין קצין משטרה בכיר, "עד אז הכסף יישאר בכספת התחנה".