הממשלה אישרה הבוקר (שישי) במשאל טלפוני את הארכת תוקף תקנות היציאה מהארץ עד ליום ראשון, 27 ביוני. כמו כן, מיום שני הקרוב – טורקיה, אוקראינה ואתיופיה יוסרו מרשימת המדינות שהיציאה אליהן מוגבלת. המדינות שמוגדרות כיעדים ברמת סיכון מרבית, שההגבלות עליהן יוארכו הן רוסיה, הודו, ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה ומקסיקו. במדינות אלו לא יהיה ניתן לצאת ולהיכנס ללא אישור מיוחד של ועדת החריגים, וכל הנכנסים לישראל מיעד כזה, לרבות מחלימים ומחוסנים, יהיו מחויבים בבידוד. 

נתב"ג, נמל התעופה בן גוריון, קורונה, טיסות, טיסה (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
נתב"ג, נמל התעופה בן גוריון, קורונה, טיסות, טיסה | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90
בנוסף, הממשלה אישרה להאריך את תוקף תקנות התעופה העיקריות עד לסוף החודש, אך במקביל ביטלה את האיסור על כניסה לטרמינל הנוסעים של מלווים לא חיוניים ואת החובה של מפעיל אווירי לפתוח מספר מינימלי מסוים של דלפקי רישום לטיסה. התקנות המעודכנות ייכנסו לתוקף מיום שלישי הקרוב.

כמו כן, עדיין קיימת חובה לבצע בדיקת קורונה 72 שעות לפני הכניסה לישראל, וכן בדיקה נוספת מיד לאחר הכניסה לישראל בתחנת הגבול - עד ליום שלישי, 29 ביוני. בנוסף לכך, לאחר החזרה מחו"ל, אנשים שאינם מחוסנים, כמו גם ילדים מתחת לגיל החיסון, יחויבו בבידוד ביתי של שבועיים. בנוסף, עדיין קיים צורך במילוי הצהרות בריאות של נוסעים הנכנסים לארץ.