קרן המטבע העולמית שיפרה את תחזית הצמיחה שלה לכלכלה הגלובלית בעקבות הצלחת מבצע החיסונים והתרחבותו, כך לפי תחזית הכלכלה העולמית האחרונה שפורסמה היום (שלישי). עם זאת הקרן גם הביעה דאגה מפני מוטציות חדשות של הנגיף, שעלולות לפגום ביעילותו של החיסון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדוח הקרן צופה כעת צמיחה של 5.5% בכלכלה העולמית בשנה הקרובה, עלייה של 0.3% מהתחזית הקודמת שפורסמה באוקטובר. בנוסף, הקרן צופה התרחבות של התמ"ג הגלובלי ב-4.2% במהלך 2022.

הקרן שיפרה גם את התחזיות לגבי ארה"ב, אך פרסמה תחזית פסימית יותר לגבי האיחוד האירופי והמדינות החברות בו שהחמירו את ההגבלות לאחרונה. לגבי סין התחזית נותרה ללא שינוי, וסין צפויה עדיין לחוות את הצמיחה הגבוהה ביותר בשנה הקרובה – צמיחה של 8%.

תחזית התמ"ג לארה"ב גדלה ב-0.2%, לאור המומנטום החיובי במחצית השנייה של 2020 והשאיפה של ממשל ביידן לאשר תוכנית תמריצים בגובה 900 מיליארד דולר. כרגע על פי התחזית, הצמיחה של ארה"ב תגיע ל-5.1% בשנה הקרובה.

לגבי אירופה, קרן המטבע העולמית מצפה שרמות הצמיחה שלה לא יחזרו לרמות של סוף 2019 לפני סוף שנת 2022. תחזת הצמיחה של גרמניה, צרפת, איטליה וספרד – ארבעת הכלכלות הגדולות ביותר באיחוד, נחתכה גם היא. למעשה הקרן חתכה את צמיחת התמ"ג בכל האיחוד האירופי ב-0.1%, והיא עכשיו עומדת על 4.2%.