בעקבות סגירת נתב"ג, מצאו את עצמם ישראלים רבים תקועים בחו"ל, כשכספם הולך ואוזל. חלק מהישראלים ששוהים בחו"ל לא נפלו לייאוש, מצאו פתרון יצירתי למצב בדמות עבודה זמנית, שתאפשר להם להשאיר את הראש מעל המים עד שיוכלו לחזור ארצה. "אני לא יודע כמה זמן אני אמור להישאר פה, התחלתי לחפש עבודה במסעדות", מספר מנשה הרשלר, שמחפש עבודה כמלצר יין בדובאי. "אני מקווה שאני אצליח להסתדר פה עם עבודה בנתיים".

"אני כנראה אתחיל לעבוד פה באיזשהו מוזיאון מקומי", מספרת יעל גרפי, שמצאה עבודה כמדריכה במוזיאון בדובאי. "זה בזכות קשרים שאנחנו ועוד חבר שנשאר פה איתי יצרנו. אנחנו כרגע מחכים להזיז בירוקרטיה כדי שנצליח להישאר ולשרוד פה, למרות התקופה".

הישראלים שתקועים בחו"ל מחפשים עבודה (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
יעל גרפי. מצאה עבודה במוזיאון בדובאי | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

בדובאי עמוסת התיירים הישראלים הקימו קבוצת וואטסאפ לישראלים שנתקעו שם, כשהמטרה היא לעזור אחד לשני למצוא עבודה, להתארגן על מקום לישון ועוד.

גיל גורביץ', איש עסקים ישראלי שעתיד לפתוח שתי מסעדות ומלון בדובאי באפריל הקרוב, החליט להתחיל ולגייס לעבודה את הישראלים שנתקעו באמירויות. "יש מאות ישראלים שנתקעו כאן. אנחנו מארגנים עכשיו צוות זמני, שאולי חלקו גם יישאר לגור בדובאי. נשמח מאוד שיגיעו כמה שיותר חבר'ה".

הישראלים שתקועים בחו"ל מחפשים עבודה (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
קבוצת הוואטסאפ של הישראלים התקועים בדובאי | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12
הישראלים שתקועים בחו"ל מחפשים עבודה (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
"יש מאות ישראלים שנתקעו כאן" | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

מתוך הישראלים התקועים בחו"ל, יש כאלה שאפילו חושבים להתאגד ולהגיש תביעה ייצוגית כנגד המדינה, שלדבריהם לא מציעה סיוע מיוחד לאלו שנמצאים בסיטואציה הזו.