סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה רון סוקול נענה לאחרונה לבקשה שהגישה לשכת עורכי הדין למינויו של עו"ד אביעד גלס כממונה זמני על ענייניו המקצועיים של עו"ד פז גולדהורן שנטש את משרדו והשאיר את תיקי הלקוחות חשופים לכל. במסגרת המינוי יתפוס עו"ד גלס את כל המסמכים במשרד כדי למנוע פגיעה בפרטיות הלקוחות והשתלטות גורמים עוינים שעלולה לגרום להם נזק בלתי הפיך. בתוך כך הוא יעניק ללקוחות סיוע ראשוני והסברים על האפשרויות העומדות בפניהם בצל המצב.

בבקשה הדחופה שהוגשה על ידי הלשכה נטען כי עו"ד גולדהורן, העוסק בעיקר בייצוג חייבים בהליכי חדלות פירעון, עזב את המשרד והשאיר את הדלתות פתוחות. המידע אושש בין היתר באמצעות מידע שהתפרסם על אודותיו ברשתות החברתיות וסרטונים שמראים את המשרד נטוש ועזוב. 

בשלב הזה ביקשה הלשכה למנות את עו"ד אביעד גלס בדחיפות כממונה זמני על ענייניו המקצועיים של עו"ד גולדהורן נוכח הצורך המיידי להגן על פרטיות לקוחותיו, למנוע חשיפה של מסמכים ופרטים חסויים ולהסדיר את הטיפול בענייניהם. בבקשה נטען כי עו"ד אביעד גלס הביע נכונות למינוי.

בדיון שנערך לאחרונה בבקשה נמסר עוד כי ממידע שהתקבל ממשטרת ישראל עלה כי עו"ד גולדוהרן עזב את הארץ ולקוחות שהגיעו לדיון התלוננו על כך שאינם יכולים לקבל כל מידע על ענייניהם המשפטיים. 

המצב מחייב

בנסיבות אלה נענה סגן הנשיא רון סוקול לבקשה. "אין חולק כי ללשכת עורכי הדין סמכות לפנות לבית המשפט, ואולי אף חובה, על מנת להבטיח מתן שירות ראוי ללקוחות עורכי הדין החברים בלשכה ובמסגרת זו גם להגן על מסמכים פרטיים וחסויים של הלקוחות אשר נמסרו לעו"ד שנבצר ממנו להמשיך ולטפל או שחדל שלא בדרך הרגילה מטיפול בעניינם", הסביר.

השופט ציין כי הנתונים שהובאו בפניו שכנעו אותו כי המצב מחייב תפיסה מהירה של כל המסמכים במשרד כדי למנוע נזק בלתי הפיך שעלול להיגרם ללקוחות אם ייעלמו או יגיעו לידי גורמים עוינים באופן שיפגע בייצוג שלהם ובפרטיותם. 

לפיכך השופט מינה את עו"ד גלס כממונה לשמירה על ענייני הלקוחות ל-7 ימים או עד למתן החלטה אחרת בתיק. עו"ד גלס הוסמך בין היתר לתפוס את החזקה במשרד ואת תיקי הלקוחות ויתר המסמכים, לנעול את הדלתות ולתעד את כל המידע שאיתר. כן הורה השופט לעוה"ד גלס לתת מידע והסברים ללקוחותיו של עו"ד גולדהורן לגבי האפשרויות העומדות בפניהם וההליכים המשפטיים בעניינם כדי שיוכלו לקבל ייצוג בהליכים דחופים.

מטעם הלשכה: עורך דין ת' אולמן

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל