רשות החברות הממשלתיות הודיעה היום (שלישי) כי היא מאשרת לאלי רוזנברג לרכוש את חברת אל על. רוזנברג, תלמיד ישיבה בן 20 מירושלים, מסר את הצעתו לחברה לפני כמה שבועות אולם לא קיבל עד כה היתר מהמדינה, וכעת הופך למתמודד משמעותי על השליטה בחברה שהונפקה בשבוע שעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני כשלושה שבועות שלח רוזנברג ליו"ר דירקטוריון אל על הצעה רשמית וחד פעמית: 75 מיליון דולרים עבור הקצאת מניות שתקנה לו שליטה בחברה, ואף הפקיד 15 מיליון דולרים בחשבון נאמנות. בהליך הרכישה מייצג הרוכש הצעיר למעשה את אביו - איש עסקים יהודי מניו יורק, שהונו מוערך בחצי מיליארד דולר לפחות. הבן אלי מחזיק באזרחות ישראלית - שהיא תנאי לקבלת היתר שליטה באל על.

במכתב לרו"ח ראם עמינח, שמונה מטעם משפחת רוזנברג לבחון את אפשרות הרכישה, כתב מנהל רשות החברות הממשלתיות: "לאחר עיון בהמלצות גורמי המדינה, להם הועבר המידע בקשר לפנייה, החליטה להמליץ למחזיק מניית המדינה המיוחדת לאל על כי ככל שמר אלי זכריה רוזנברג, תושב ישראל, ירכוש את מניות אל על, להסכים כי יחזיר בשיעור העולה על שיעור של 40% והמקנות לו שליטה באל על".

עוד הבהיר מנהל הרשות במכתבו: "הרשות תפנה למחזיק מניית המדינה באל על, לקבלת הסכמתו לפי תקנות אל על, לאחר שהמבקש ירכוש מניות אל על בשיעור המחייב את קבלת הסכמת מחזיק מניית המדינה, או לאחר שבפני המדינה יוצג הסכם מותנה חתום לרכישת מניות בשיעור האמור". לצד זאת, צוין כי "אין במכתב זה כדי לכבול או לגרוע משיקול דעם של השרים המחזיקים במניית המדינה המיוחדת באל על".

מטעמו של אלי רוזנברג נמסר בתגובה להחלטה: "אני מודה לרשות החברות על הבדיקה המקצועית והמעמיקה. ועכשיו הגיע רגע האמת - ההצעה שלי היא הדרך היחידה לשקם את אל על ולהצעידה למקום הראוי לה. נשמח שיו"ר דירקטוריון אל על יזמן אותי לפגישה על מנת לסכם את הקצאת המניות כנגד הזרמת 260 מליון שקלים (75 מליון דולרים) לטובת החברה, ועם ישראל המשווע לכך שחברת התעופה הלאומית תהיה חזקה ויציבה".