ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג את התוכנית שגיבש עם שר האוצר להצלת המשק - "רשת ביטחון כלכלית" לשנה לעצמאים, שכירים ועסקים. כשראש הממשלה העניק הערב (חמישי) את רשות השאלה לחדשות 12, בחרנו לאפשר לבעל העסק אבי חיימוב לשאול את נתניהו את אשר על ליבו. לאחר תגובת נתניהו אמר אבי: "אנחנו לא נשכח את ארבעת החודשים האלה שעברנו, אנחנו עשינו את העבודה של ביבי"  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חיימוב שאל: "אדוני ראש הממשלה. אנחנו עסק שנקלע לחובות של מאות אלפי שקלים בעקבות משבר הקורונה. קיבלנו מענק באיחור של שלושה חודשים בגלל תקלות באתר רשות המיסים, וגם המענק הזה מגיע, לא יותר מ-10% מגובה הנזק שלא אנחנו בחרנו להיקלע אליו. אתם אמרתם לנו לסגור. אנחנו סגרנו. עשינו בדיוק מה שביקשתם".

עוד הפציר בו חיימוב: "שבו, תכתבו תוכניות סיוע אמיתיות, בלי קריטריונים, בלי אותיות קטנות, בלי להשאיר כל פעם מישהו אחר מחוץ לשמיכה. אנחנו צריכים כסף אמיתי כדי לשרוד את המשבר, כדי לחזור לפעילות וכדי לשקם את הנזק, כדי שגם העצמאיים וגם השכירים יהיה להם לחם על השולחן".

"אני פונה אליך, בנימין נתניהו. לא עושים חשבון כשמכבים שרפה כמה מים לבזבז", הוסיף. "פתח את הקופה הציבורית ושפוך את הכסף על הציבור. תשתמש בכסף הזה לתת לעצמאים, לתת לאנשים את הכסף ומיד. אין לנו כבר כסף בארנקים. אין לנו כסף בבנקים. בלי תכסיסים, כסף בכיסים".

נתניהו הקשיב לשאלתו והשיב: "אבי, וכל מי ששומע אותי, זה בדיוק מה שאנחנו עושים היום, ואם צריך נעשה עוד, תכף נפרט את הדברים ותראו כמה כסף מגיע לכם, אבל הזעקה היא אמתית, ומה שאנחנו עושים באמת מסביב לשעון, זה לנסות באמת להביא לכך שהמערכות שלנו מוציאות את הכסף, שהכסף אכן מגיע. אני אהיה שמח שתתקשר אליי".

עוד ציין: "מה שהחלטנו עליו אתמול זה עזרה ראשונה מיידית, לאדם כמו אבי ואחרים, מענק מידי לעצמאים שלא תלוי בבירוקרטיה, מי שהיה זכאי לפי רשימת הזכאות, אנחנו עכשיו לא שואלים אותו שאלות, לא עושים בקרה, פשוט מזרימים לו את הכסף. בראשון נביא את זה לממשלה, כדי שההחלטה תעבור, ואז פשוט לא צריך לחוקק את זה בכנסת, עוד הישג שעשינו, היינו צריכים לדלג על החקיקה. לכן אנחנו יכולים ביום ראשון, ללחוץ על הכפתור, ולא יודע 48 או 72 שעות, הכסף הזה, שלא הגיע - יגיע".

לאחר התשובה של נתניהו, התייחס חיימוב לדברים של ראש הממשלה. "אני כבר לא יודע מה אני מרגיש", אמר. "אין לנו רגשות, אין לנו אמון, אני מרגיש דבר אחד עדיין, פחד קיומי. ביבי יצטרף לעמוד במבחן המציאות, לא כמו 48 השעות שהם הבטיחו בתחילת המשבר".

"על פניו, התוכנית הזאת נראית כביכול מבטיחה ודי מקיפה ודי מידית, וכנראה היא תהיה מהירה", הוסיף חיימוב. "אבל אנחנו כבר מנוסים, שמענו, ראינו. אני לא יודע להגיד אם אני מאמין לזה. יש לנתניהו הזדמנות שנמשכת יותר מדי זמן, אבל בסופו של דבר הבלון הזה יתפוצץ.  אנחנו לא נשכח את ארבעת החודשים האלה שעברנו, אנחנו עשינו את העבודה של ביבי, היינו צריכים לדאוג גם לעצמינו, וגם לחברים שלנו שבמצוקה, כרגע הממשלה חייבת להיכנס בכל הכוח".

בתחילת חודש מאי, על רקע הקריסות החוזרות של אתר רשות המסים, הגיע חיימוב לאולפן המהדורה המרכזית והתעמת עם פרופ' אבי שמחון, שמייעץ לנתניהו. השיחה הידרדרה לצעקות כאשר חיימוב אמר: "אתה מרגיש לא נוח כי אני צועק, אני מרגיש לא נוח כי אני רעב". בתגובה אמר פרופ' שמחון: "אני לא בטוח שאתה רעב ללחם", משפט שהכעיס את חיימוב במיוחד.