אחרי שאמש פורסם כי רשת בתי הקפה "קפה נמרוד" נסגרת בעקבות משבר הקורונה, הבעלים אהוד שגב התראיין היום (חמישי) ל"מהדורה ראשונה". לרשת 8 סניפים והיא נפתחה לזכר אחיו, נמרוד ז"ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה. קפה נמרוד בסינמה סיטי באר שבע ימשיך לפעול כרגיל למרות קריסת הרשת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לפני כמעט 14 שנים, אני וחבר הקמנו מסעדה שכל המטרה שלה הייתה בעצם להנציח את אח שלי שנהרג במלחמת לבנון השנייה", סיפר שגב. "כל התהליך הזה של היצירה וההקמה של המסעדה, מבחינתי היה אחת המתנות הכי גדולות שנמרוד נתן לי כשהוא נהרג. יכולתי להתעסק במשהו, ליצור משהו ולא ליפול לתוך המקום הזה של השכול".

עכשיו, עם ההחלטה על סגירת הרשת בעקבות המצב, הוא מרגיש כי מדובר גם במפעל הנצחה שנסגר. "זה הדבר הכי אמוציונלי שיכול להיות בעולם. זה לא היה חברה שנועדה להפוך אותי למיליונר או לתת לי איזשהו גב כלכלי", סיפר בכאב. "זאת הייתה דרך להנציח את אח שלי ותוך כדי זה להתפרנס ולחיות כמו שצריך". עוד הוסיף שגב בכאב: "מה שבנינו ב-14 שנים בעצם הולך להיגמר והתרסק בימים הקרובים, זה מאוד קשה".

"תחום המזון בישראל זה אחד התחומים הקשים ביותר"

שגב סיפר על ההידרדרות שהובילה לסגירת הרשת, למרות הצלחתה. "תחום המזון במדינת ישראל זה אחד התחומים הקשים ביותר, עם רווח כל-כך קטן", סיפר. לטענתו, המצב תמיד היה קשה, אך הם שרדו "בזכות כל אותם אנשים שהקיפו אותנו והיו סביבנו".

שגב סיפר כי בתקופת הקורונה, אחרי מספר חודשים ללא רווחים נחוצים – הרשת החלה להתפורר: "זה גם השליך על הזכיינים עצמם, שגם היו בקשיים וחיבור של הכל ביחד הביא למצב שאתמול הייתי צריך לקבל את ההחלטה הסופית ולהגיד: 'אוקיי גם אני מרים ידיים'".

את הריאיון קיים שגב מארה"ב, שם הוא נמצא לאחר שניסה עד הרגע האחרון לגייס משקיעים שיעזרו להציל את הרשת. גם זה לא צלח: "עד לפני שבוע נפגשתי עם אנשים נוספים". לדבריו, הוא קיבל בימים האחרונים תשובות, לאחר שחלק מהמשקיעים שלחו נציגים לסניפים בארץ כדי שיראו את ההתנהלות. "ברגע שהם ראו את ההתפוררות של הסניפים עצמם, הם אמרו שמבחינת היתכנות כלכלית זה לא יהיה נכון כרגע לרכוש את הרשת או להשקיע את הסכום שאנחנו צריכים בשביל לשמר אותה".