בעוד ישראל מתכוננת לקראת כניסה להסגר כללי ועם ליל הסדר שהולך ומתקרב, ההצטיידות במזון הופכת חלק מרכזי בחיי היום-יום בעידן הקורונה. מבדיקת N12 עולה כי לפי שעה – משלוח מהסופר כבר לא בהישג יד: בעת הזמנה - חלק מאתרי ההזמנות קרסו, ואחרים מאפשרים הגעת משלוח הביתה רק בעוד שבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המצב הקיים, בו פעילות מסעדות מתאפשרת רק במשלוחים והתנועה בחוץ הוגבלה כמעט לחלוטין, הזמנת אוכל דרך אתרי האינטרנט הפכה נפוצה מתמיד. רשתות המזון עומדות על כך שמחסניהן מלאים בסחורה, וכי גייסו מאות שליחים כדי שיספקו את ההזמנות לציבור בזמן הדרוש. אך מבדיקה שערכנו, נראה כי קיים מחסור במוצרים מסויימים ברכישה המקוונת.

 

הבעיה אף מחמירה כאשר אתרי רשתות שיווק אליהן נכנסנו כדי לבצע הזמנה – לא מתפקדים כראוי. ברגעים שאחרי כניסת ההנחיות המחמירות החדשות לתוקפן -  אתר שופרסל, למשל, קרס ולא אפשר ביצוע הזמנה. אתר "מגה" נפל גם הוא, ולאחר מכן שב לפעול. אם תרצו להזמין משלוח מסניף רמי לוי ברמת גן – אתר הרשת יבהיר לכם כלל לא קיימים מועדים למשלוח. כך קרה גם באתר רשת "ויקטורי" – שהציג בפנינו כי אין משלוחים זמינים.

מרשת שופרסל נמסר כי לאתר יש אלפי כניסות, הוא אינו קורס אלא יורד ועולה. ברשת מגה הכירו בתקלה אך מסרו כי טופלה מיד וכי יש עלייה מתמשכת בביקושים.