כאשר ילין שיק, צעירה תל אביבית, ראתה מודעת דרושים בפתח חנות מוצרי הקוסמטיקה סקארה שברחוב אלנבי, היא נכנסה פנימה לשאול את המוכר אם באמת מחפשים עובדים. המוכר השיב לה בשלילה, אבל כאשר אחותה דייזי נכנסה כמה דקות לאחר מכן היא נענתה שיש עבודה. ילין ודייזי התארחו בחדשות הבוקר אצל נסלי ברדה, וסיפרו על המקרה הקשה.

"המוכר דאג לבחון אותי מכף רגל ועד ראש, לדפוק לי פרצוף קצת מתנשא ולהגיד לי אנחנו לא מחפשים עובדים", סיפרה ילין, שהרגישה שהתשובה לא אמינה - ויצאה לספר אמא שלה, שחיכתה לה מחוץ לחנות. "אמרתי לה אמא, משהו מוזר בתשובה שלו, הוא לא אמר לי סתם לא, אני חושבת שזה קשור לזה שאני מלאה".
האם, שרצתה לחזק את בתה הפגועה, אמרה לה שהיא יפהייפיה - וכדי להוכיח שהמוכר לא דחה אותה על בסיס מראה חיצוני, שלחה את אחותה, דייזי, לשאול את אותה השאלה – ולהראות שאכן, לא מחפשים בחנות עובדים. "אמא שלי קוראת לי החוצה ואומרת לי תשאלי את המוכר אם צריכים עובדים", סיפרה דייזי את החלק שלה בסיפור, "שאלתי והוא אמר שצריכים עובדים, חייך אליי ואמר לי שאשאיר פרטים ושאבוא לראיון. האמת היא שהתפללתי בלב שהוא יגיד לי לא. ידעתי שאם הוא יגיד כן, אצטרך להגיד לאחותי שהוא לא רצה אותה בגלל המראה וזה נורא יפגע בה".

ילין ניצלה את התכנית כדי לפנות אל אותו המוכר, שהוא כפי הנראה גם הזכיין של החנות, במסר חשוב: "באתי יצוגית, לא שאלת אפילו את אחותי אם היא יודעת להתעסק עם לקוחות, אם היא יודעת לאפר, אם יש לה ניסיון. שללת אותי בגלל מראה, זה דבר שאף פעם לא קרה לי. זה ריסק אותי, התחלתי לבכות באמצע הרחוב. בחיים לא הרגשתי כל כך דחויה. מאוד חבל שהם ככה שוללים בן אדם. יש לי כל-כך הרבה מה לתת בתור עובדת, ואני בטוחה שאני לא היחידה, יש כל כך הרבה בנות ששוללים אותן בגלל איך שהן נראות, זה פוגע, אני קיבלתי את זה קשה. באותו הלילה בכלל לא ישנתי ובכיתי לבן הזוג שלי. בבקשה, תסתכלו על בן האדם כמו שהוא".

צפו בראיון המלא מתוך חדשות הבוקר עם נסלי ברדה