ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון התריע מראש מפני הירי לעבר הדרום, ובריאיון לחדשות 2 ביקש לחרוג מהמקובל ולפנות ישירות למנהיג חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, בשפתו שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לשכננו הנייה, תשמע", פתח פרג'ון את דבריו. "אתה מתחבא מתחת לאדמה, מתחת לבתי חולים, ומשאיר את בני עמך בבתים שלהם, ומתחבא מאחוריהם. אתה חושב שזה הגיוני, אבל זה לא הגיוני"

פרג'ון, שנראה נרגש, המשיך במסר החריף לעבר המנהיג העזתי המסתתר מזה שבועות בבונקרים של הארגון. "אתה וכל הפמליה שלך מתחבאים מתחת לאדמה ומשתכרים. אני נשבע שאתם כולכם שתיינים. והעם שלך חושב שאתה איש דת, אבל אתה לא".

צה"ל חידש את התקיפות ברצועה

זמן קצר לאחר דבריו של פרג'ון, הנחו ראש הממשלה ושר הביטחון את צה"ל לחדש את התקיפות בעזה ולהגיב בעוצמה נגד הפרת הפסקת האש. בתוך כך, ביצע צה"ל ירי ארטילרי לעבר מטרות ברחבי הרצועה, בין השאר בשכונת ג'באלייה. עדי ראייה מדווחים על כלי טיס של חיל האוויר חגים בשמיי הרצועה.

בימים האחרונים מאז הסגת הכוחות, נותרו חיילי צה"ל פרוסים באזור הגדר ובתוך היישובים בעוטף עזה במוכנות מלאה לפעולה, בהתאם להחלטות והנחיות הדרג המדיני. בדובר צה"ל הדגישו הבוקר כי התקיפות מתבצעות לאור חידוש ירי תלול המסלול לעבר שטח ישראל וכי צה"ל נערך לאפשרות זו ונחוש להמשיך ולשמור על ביטחון תושבי מדינת ישראל.