הקצינות חוששות מפגיעה בחיילות, ארכיון (צילום: דו"צ)
שירת נשים. כן או לא? | צילום: דו"צ

פועלים בניגוד להנחיות הרמטכ"ל? אל"מ יואב בר סלע, האחראי על פרויקט "שחר כחול", הפרויקט המשלב חיילים חרדים בחיל האוויר, קבע בפני קצינים ונגדים חרדים כי לא יחויבו להאזין לשירת נשים ויתאפשר להם שלא להגיע לאירועים בהם שרות חיילות, כך מדווח היום אתר "ערוץ 7".

לפי הדיווח, בר סלע התייחס לסוגיה בתחילת השבוע בכנס שהתקיים בבסיס הקריה. אם הציטוטים נכונים, מדובר בהוראה שנוגדת את דברי הרמטכ"ל גנץ, שאמר כי רק ב"אירועי הווי" תינתן לחיילים אפשרות שלא להגיע לאירוע - ולא באירועים רשמיים של צה"ל, אליהם כל החיילים מחויבים להגיע.

אל"מ בר סלע ציין כי דבריו נאמרו בשמה של ראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי. חיילים שנכחו באירוע אמרו ל"ערוץ 7" כי בר סלע סייג את דבריו ואמר כי מי שייכנס לאירוע צבאי לא יוכל לצאת ממנו, אך יתאפשר לו שלא להיות נוכח בו מלכתחילה.

מצה"ל נמסר כי "בניגוד לשמועות שרווחו בנושא, אין כל החלטה על שינוי בשירות החרדים בצה"ל. המפקדים יפעילו שיקול דעת בהתאם לנסיבות האירוע ומאפייני האוכלוסיות המשתתפות בו".

בסוף חודש דצמבר התבטא הרמטכ"ל גנץ בנחרצות בנושא ואמר: "הדברים האלה חד משמעיים - נשים ישרתו בכל מקום". בריאיון בשירותרום השנתי אמר גנץ כי כל חיילי צה"ל מחויבים להשתתף באירועים רשמיים בהן שרות נשים. עם זאת, מ"אירועי הווי", אמר הרמטכ"ל, יכולים חיילים המעוניינים בכך להיעדר.

לגבי ההפרדה בין אירועים רשמיים ל"אירועי הווי" הסביר הרמטכ"ל כי "פקודת השירות המשותף קבעה שבאירועי הווי צריך לכבד את האנשים, כך שלא נוכל להכריח אותם להשתתף - אנחנו לא מחפשים לריב עם אנשים".

אחרי הסערה: רב חיל האוויר התפטר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק