פרשת מין בחיל האוויר. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
פרשיית מין בחיל האוויר. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

הלילה הותר לפרסם כי שלושה חיילים, מדריכים בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, נעצרו בחשד שניצלו יחסי מרות וקיימו יחסי מין עם תשע תלמידות בנות 15. הם חשודים בבעילת קטינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באוגוסט האחרון הוקם צוות משותף למשטרת ישראל ולמצ"ח לצורך חקירת החשדות בדבר פרשת מין בבית הספר הטכני של חיל האוויר. במסגרת החקירה, נעצרו בתחילת השבוע שלושה חשודים בשנות ה-20 לחייהם, ששוחררו זה מכבר משירותם הצבאי. אחד מהם שוחרר בתנאים מגבילים, ושניים נוספים עדיין במעצר.

מפקד חיל האוויר הורה על בדיקה מקיפה

בעקבות האירוע, הורה מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל לבצע בדיקה מקיפה בכל בתי הספר הטכניים. בנוסף, הוא דאג להעביר את פרטי הפרשה לשאר המפקדים כדי שיכירו את האירוע.

"מדובר באירוע חמור מבחינה ערכית ופלילית", הסביר גורם צבאי. "אנשי הסגל לא ידעו על הפרשה כי החקירה הייתה חשאית וכן כי העניין התגלה בעקבות פנייה של חייל המשרת בבית הספר לנציב קבילות החיילים".

בדיונים שנערכו השבוע בבית משפט השלום בבאר שבע ובבית הדין הצבאי מחוז שיפוט חיל האוויר הוארך מעצרם של שניים מהחשודים לשם המשך פעולות חקירה‎. כנגד השלושה נאספו ראיות והחומר יועבר בימים הקרובים לפרקליטות הצבאית ולפרקליטות.