הפגנה חריגה הבוקר מול משרד הביטחון בקריה שבתל אביב: אנשי יחידה ביטחונית חשאית שמבקשים למחות על תנאיהם, שכרו את שירותיהן של מספר דוגמניות שיפגינו במקומם, זאת מאחר שאסור להם להיחשף.

הבוקר בשעה מוקדמת, כאשר חיילים רבים עושים את דרכם לבסיס, הם הופתעו לגלות את ארבע הדוגמניות, לבושות בבגדי ים, מניפות שלטים שמופנים נגד שר הביטחון אהוד ברק ועליהן נכתב "שר הביטחון אהוד ברק - הבטחות יש לקיים". עם זאת, כאמור, לא מדובר בדוגמניות שחתמו על הסכם אישי עם שר הביטחון ולא קיבלו תמורה - אלא בנציגות של אותה יחידה סודית שזהותם של אנשיה חסויה.

חשאים ופגועים

"אנחנו מוחים על כך שמשרד הביטחון נמנע באופן שיטתי מלקיים הסכם ברור מאוד שהוא חתם עליו לפני כמה שנים", הסביר עו"ד עופר ברטל שמייצג את המוחים, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו מנסים לדבר עם משרד הביטחון, אבל דוחים אותנו כל הזמן, ולכן לא הייתה לנו ברירה אלא להפגין בצורה פתוחה".

המפגינות מחלקות פלאיירים, הבוקר (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
המפגינות מחלקות פלאיירים, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"מדובר באנשים שנמצאים בצל כל ימי חייהם", מסביר עו"ד ברטל. "אין להם קורות חיים, הם לא יכולים להגיד איפה עבדו ומה ההכשרה המקצועית שלהם. חתמו איתם על הסכם מאוד ברור ומפורש בנושא, ואסור להם להראות את פניהם ולהיחשף לחלוטין".

"משרד הביטחון בונה על ההסכם הזה ומנסה לנצל אותו, אך לא מקיים את הכתוב בו", טוען עו"ד ברטל. "משרד הביטחון מדבר איתנו מדי פעם בצורה חביבה ונחמדה, אבל בפועל אנחנו לא מקבלים מהם שום דבר".

במשרד הביטחון בחרו לא להגיב לידיעה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק