"הגיע תורם של השקרים". יעלון (צילום: רויטרס)
"לא מפלים משפחות חד-מיניות". יעלון | צילום: רויטרס

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הערב (ראשון) למחאת המילואימניקים הגאים, שהקימו הבוקר מאהל מול בית ראש הממשלה, וטען כי הם אינם מופלים לרעה. "אנחנו מתייחסים באופן שווה למשפחות שכולות חד מיניות ולמשפחות שכולות הטרוסקסואליות", אמר. "לא עולה על דעתנו שיהיה אחרת ולא יהיה אחרת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הוקם מול בית ראש הממשלה בירושלים מאהל זיכרון ומחאה כדי להנציח את חללי הקהילה הגאה וכדי למחות על מה שהגדירו "אפליה בוטה הקיימת בחוק משפחות חללים שנספו במערכה". החוק קובע כי "אלמנה היא מי שהייתה נשואה לגבר, אלמן הוא מי שהיה נשוי לאישה וכן הורה שכול יכול שיהיה רק אחד מכל מין".

בעקבות הפרסומים בנושא בתקופה האחרונה ובעקבות פנייתו של חבר הכנסת אמיר אוחנה קיים הערב השר יעלון דיון בסוגיה עם העוסקים בדבר במשרד הביטחון, בהם מנכ"ל המשרד דן הראל וראש אגף משפחות והנצחה אריה מועלם.

לדברי יעלון, במהלך הדיון עלה כי "אין כל הבדל בהכרה בשכול בין בני זוג מאותו מין לבין זוג הטרוסקסואלי ולכן אין כל צורך בחקיקה". יעלון הוסיף: "החוב המוסרי שלנו למשפחות השכולות, לאלמנים ולאלמנות וליתומים הוא עצום, והן יוכרו ככאלו בין אם מדובר במשפחה חד-מינית או במשפחה הטרוסקסואלית".