חקירת רצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר משועפאט מסתעפת: אחרי ששישה חשודים יהודים נעצרו בחשד לביצוע המעשה המזוויע, נודע לחדשות 2 כי אחד מהם משתף פעולה עם החוקרים. הוא אף הודה והפליל את חמשת חבריו, שמעצר חלקם הוארך היום (א') בשמונה ימים. מעצרו של חשוד נוסף הוארך בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד עולה מהחקירה כי אין מדובר בהתארגנות מסודרת, אלא ככל הנראה מדובר ביוזמה פרטית של קבוצת נערים קיצונים שמכירים אחד את השני. המשטרה חושדת שהשישה, המשתייכים לתא ימני קיצוני, ביצעו את הרצח על רקע לאומני כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים שהובאו למנוחות שעות לפני שביצעו את מעשיהם.

על פי הפרטים החלקיים שמותרים לפרסום, לפנות בוקר נעצרו השישה, כמה מהם קטינים - המתגוררים באזור בית שמש, ההתנחלות אדם וירושלים. בחקירתם קשרו עצמם החשודים לאירוע אך לא הודו במעשה עצמו.

תוגברו כוחות ומשמרות בקרב השוטרים (צילום: חדשות 2)
התפרעויות בעקבות הרצח | צילום: חדשות 2

המשטרה הגיעה לרכב החוטפים; חשד: יומיים קודם לכן ניסו לחטוף נער בן תשע

אביו של אחד החשודים הכחיש בשיחה עם חדשות 2 Online את החשדות נגד בנו, ואמר: "הוא לא קשור לזה". עו"ד עדי קידר, המייצג שניים מהחשודים הקטינים, ציין: "בשלב הזה רב הנסתר על הנגלה. המשטרה ושירות הביטחון הכללי נקטו הליך קיצוני של מפגש עם עורך דין ואנו מערערים על כך.

"אני מקווה שהצעד הדרסטי הזה לא יגרום לכך שמישהו יודה במעשה שהוא לא עשה. לגופן של החשדות אנחנו מנועים מלהגיב ולא מודעים למלוא הפרטים. אנו יודעים שיש כיוונים נוספים שהם לאו דווקא לאומניים".

במשטרה ובשב"כ משוכנעים כי הרצח פוענח ושבידי החוקרים נמצאים החשודים שאכן עומדים מאחורי המעשה המזעזע. מפרטי החקירה עולה כי אבו-ח'דיר נחטף סמוך לביתו שבשכונת שועפאט ובדרך חוקרי שב"כ והמשטרה הצליחו להגיע גם אל המכונית ששימשה על פי החשד את החוטפים.

עוד עולה מהחקירה כי הרכב אחר של כמה חשודים מתוך השישה שנעצרו, הגיע לאותו מקום באזור בית חנינא יומיים קודם לכן, שם ניסו לחטוף נער אחר, בן תשע, מידי אמו. משנכשלו - נמלטו מהמקום.

סיקור מיוחד: רצח הנער הפלסטיני

חשד לחטיפה: נער ערבי נעדר, גופה נמצאה ביער ירושלים

גופת נער ערבי נמצאה ביער, עימותים בירושלים

מטעני צינור, אבנים ובקבוקי תבערה: מהומות בירושלים

דוח הנתיחה הפלסטיני: "הנער נשרף למוות בעודו בחיים"

הפרות סדר בי-ם, במשולש ובצפון

אביו של הנער שנרצח: "לא מאמין במשטרה"

אש ואבנים: המהומות עקב רצח הנער - גם במשולש ובצפון

יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני

הנער הפלסטיני שהוכה: "הותקפתי בלי סיבה"