עויכוב נוסף לספינות האירניות: מעבר ספינות הקרב האירניות בתעלת סואץ נדחה ליום רביעי הקרוב, זאת על פי גורם רשמי בהנהלת התעלה. כעת יאלצו הספינות להמתין 48 שעות לפני שימשיכו את דרכן לסוריה.

מוקדם יותר הכחישה הנהלת תעלת סואץ כי הספינות האירניות חצו כבר את בתעלה. גורמים בהנהלה מסרו כי הספינות האירניות יגיעו לקצה התעלה רק הלילה, ואמש אמר גורם רשמי במנהלת התעלה לסוכנות הידיעות רויטרס כי רק בעוד 48 שעות צפויות שתי הספינות לחצות את התעלה בדרך לים התיכון. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול לתנועת הספינות מאירן בישיבת הממשלה השבועית. לדבריו, "ישראל רואה בחומרה את מעבר הספינות האירניות בים התיכון".

כך או כך, ההחלטה מהווה "כאב ראש" מדיני למצרים, משום שבעוד היחסים עם ישראל וארצות הברית היוו ברית אסטרטגית למדינה בעשורים האחרונים, עם אירן לא היו למדינה יחסים רציפים מאז המהפכה החומייניסטית במדינה בשנת 1979, מאז גם לא היו ספינות אירניות בים התיכון. המערב יעקוב בדריכות לראות אם מתן האישור לספינות מסמן מהפך במקומה של מצרים ביחסה למערב.

עמוס ידלין: "אירן היא האיום הקיומי הגדול ביותר למדינת ישראל"

ראש אמ"ן לשעבר התייחס בתכניתנו "פגוש את העיתונות" למצב באירן ואמר: "אירן היא עדיין האיום הקיומי הגדול ביותר למדינת ישראל. שינוי משטר בסוריה ובאירן יכול להביא לשינוי אסטרטגי חיובי מאוד לישראל", אמר ידלין."היכולת של ארה"ב לכוון את האירועים שהתרחשו במצרים גדולה בהרבה מיכולתה באירן", הוסיף הקצין הבכיר.

"אני מאמין שהאסטרטגיה האירנית היא התקדמות איטית לעבר פיתוח פצצה גרעינית, ושאירן מסוגלת לפתח פצצה גרעינית, אותה תוכל לייצר ברגע שתבחר", טען ידלין. "אירן חמושה בנשק גרעיני ותביא למזרח תיכון אחר ומסוכן הרבה יותר", הוא הזהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק