נמצא ה"מדליף" מהישיבת הקבינט שפוצצה? שר האוצר יובל שטייניץ הוא "הגורם הישראלי הבכיר" שהדליף לתקשורת את פרטי ישיבת הקבינט שנערכה בראשית חודש ספטמבר ואשר במהלכה נידונה סוגיית הגרעין האירני - כך מדווח הבוקר העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם שתואר בעיתון "רם דרג" סיפר כי שר האוצר הוא זה שגרם למתיחות בין שר הביטחון אהוד ברק לראש הממשלה נתניהו, משום שהאחרון סבר שברק הוא זה שהדליף. "אלא שבדיקה שביצע השב"כ במכשירים הסלולריים העלתה ששטייניץ הוא שהדליף את פרטי הישיבה לעיתונאים, משום שרצה להאשים את ברק בכך", דיווח העיתון.

מדובר באותו העיתון שחשף בשנה שעברה פרשות הדלפות שונות מלשכת ראש הממשלה, שאחת מהן הובילה אף לבדיקת פוליגרף בלשכה שגרמה לעזיבתו של היועץ לביטחון לאומי בלשכה עוזי ארד. ארד מצדו מכחיש עד עצם היום הזה כל קשר להדלפה.

בבוקר שלמחרת הדיון המיוחד בקבינט לפני כחודש, כינס ראש הממשלה את השרים רק על מנת להודיע להם כי הוא מפזר את הישיבה. זאת, לאחר שלדבריו "נמצא אדם שהדליף פרטים מתוכה". לדברי נתניהו, "זמן קצר אחרי סיום הישיבה קרה דבר חמור - הדלפה מתוך דיוני הקבינט. ביטחון המדינה ואזרחיה תלוי ביכולת לקיים דיונים חסויים ומעמיקים בקבינט המדיני-ביטחוני. שם מוצגות כל העובדות, כל הדעות וכל ההשלכות. זהו כלי עבודה בסיסי לניהול ביטחון המדינה. מישהו אתמול פגע בצורה קשה באמון שנותנים אזרחי המדינה".

בעקבות ההדלפות, קראו שרים בכירים בממשלה לבצע בדיקת פוליגרף לנוכחים בישיבה על מנת לגלות מי אכן ביצע את ההדלפה. בדיקה שכזו לא נערכה בסופו של דבר.

גורמים בסביבתו של שר האוצר אמרו הבוקר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה לדיווח: "מדובר בקשקוש מוחלט. תמוה למי היה את היכולת והאינטרס לפרסם דבר שכזה. ראש השב"כ שוחח הבוקר עם שר האוצר והבהיר לו כי מדובר בדיווח שקרי".

מהשב"כ נמסר בתגובה לדיווח: "הפרסום משולל כל יסוד וללא אחיזה במציאות".

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו ניר דבורי