לוקחים צד? בתיעוד וידאו שהגיע לידי חדשות 2 מהעימותים שנערכו אמש בכפר סילאוון בי-ם,  נראים מספר לוחמי מג"ב מצטרפים ליידוי האבנים לעבר קבוצה של פעילי תנועת "סולידריות שייח ג'ראח" ששהו באותה עת בשכונה.

בשעות אחר הצהריים אתמול, נכנס כוח גדול של שוטרי מג"ב לכפר סילוואן, ככל הנראה במטרה לפשוט על אוהל המחאה שקם בשכונת אל-בוסתן בכפר. צעירים פלסטינים הגיבו ביידוי אבנים והשוטרים נסוגו.

לאחר מכן, כך הסבירו בוועד השכונה, "החלו מתנחלים ליידות אבנים ובלוקים לעבר הפלסטינים מאזור 'בית מיוחס', כפי שעשו שבמהלך המהומות ביום שישי האחרון כששוטרי מג"ב מגוננים עליהם".

כמעט בכל יום יש אירועים של יידוי אבנים בין היהודים לפלסטינים בכפר סילוואן, אבל החידוש בצילומים האלה שאתם רואים כאן, הוא שגם שוטרי מג"ב שמוצבים בכפר נוטלים חלק ב"חגיגה" ונראים עם הקסדות בעת שהם מיידים אבנים לפלסטינים - וכך זה הופך למאבק בין שלושה צדדים.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה, כי הנושא הזה ייבדק ויטופל משמעתית - במידת הצורך.

אתמול: תיירת נפצעה קל מיידוי אבנים בשכונה

תיירת נפצעה אמש באורח קל לאחר שרעולי פנים יידו אבנים לעבר מטיילים סמוך למעיין השילוח בשכונת סילוואן בירושלים. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום העניק לה טיפול ראשוני, והיא פונתה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

זמן קצר לאחר האירוע, החלו עשרות צעירים ערבים ליידות אבנים לעבר 'בית מיוחס', אחד הבתים היהודים בסילוואן. המשטרה פיזרה את המתפרעים. האירוע בסילוואן מצטרף לידויי אבנים שהתקיימו אתמול בקרבת כפר השילוח, סמוך לעיר דוד. אמנם לא דווח על נפגעים, אך במשטרה המליצו לנוסעים לכותל להגיע לכותל מכיוון הרובע היהודי כדי לא להיקלע ליידוי אבנים במקום.

בתוך כך, במשטרה ממשיכים לחקור את אירוע הדריסה שתועד במצלמות בשבוע שעבר בכפר סילוואן בירושלים: בצעד חריג ויוצא דופן נעצר שלשום אחד הילדים המעורבים בהשלכת האבנים על רכבו של דוד בארי, שניות לפני שנדרס. אתמול בשעות הצהריים הוא שוחרר למעצר בית.

הנער, עומראן מוחמד מנסור בן ה-12 נעצר ונלקח לחקירת משטרת ירושלים, שם הוא מסר את גרסתו. הפלסטינים מדווחים כי מנסור נעצר אתמול ב-05:00 לפנות בוקר, ונמצא בחקירה "בנוכחות הוריו". גילו של הנער הוא מעל גיל 12, ועל כן הוא נושא באחריות פלילית למעשיו.

תיעוד: המסתערבים נגד מיידי האבנים

הם נחשבים לאיום הגדול ביותר על מובילי ההפגנות ביישובים הפלסטינים: כבר שנים שלוחמי יחידת המסתערבים נטמעים בתוך האוכלוסייה הפלסטינית וחיים בתוכם - עד אותו רגע שבו הם הופכים ממתנגדים פעילים ללוחמים ישראלים ומבצעים מעצרים.

במהלך הפגנה נגד גדר ההפרדה שנערכה ביום שישי בנבי סלאח שמצפון לרמאללה, הגיח כוח של מסתערבים רעולי פנים חמושים מתוך רכב מסחרי. הם נטמעו בקבוצה של מפגינים פלסטינים שיידו קודם לכן אבנים, ובשלב מסוים החלו לבצע מעצרים תוך שהם יורים באוויר. בסוף הפעולה נעצרו שלושה פלסטינים ואזרחית ישראלית.

בסרטון נראית חבורת צעירים פלסטינים ופעילי שמאל בהפגנה שגרתית, כשלפתע המסתערבים משתלטים על המפגינים. כשהם רעולי פנים מחשש לזיהוי הם החלו לבצע מעצרים של המתפרעים תוך כדי שהם מובילים את העצורים לרכב סמוך. אחד המפגינים הישראלים ניסה לצלם את הלוחמים, אך לדאבונו, הם הצליחו להשתלט עליו וחטפו את המצלמה מידיו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק