יעקב טייטל בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
טייטל לא ביצע את הפיגוע בבר-נוער. ארכיון | צילום: חדשות 2

חוקרי המשטרה והשב"כ לא היו צריכים להתאמץ הרבה בחקירתו של יעקב (ג'ק) טייטל, החשוד ברצח ובשורה ארוכה של עבירות חמורות נוספות, כי כבר ברגעים הראשונים לחקירתו הודה הנחקר. הוא רק וידא שהמצלמה פועלת והחל לשפוך לפרטי פרטים את כל עבירותיו.

ממסמכי החקירה עולה כי מלבד המעשים בהם מואשם טייטל, הוא תכנן שורה של פיגועי ראווה במקומות קדושים לאיסלאם ונגד הקהילה ההומו-לסבית. אבל "התכנית הגדולה", כפי שכינה טייטל בפני החוקרים הייתה לחטוף ערבי ולהוציא אותו להורג מול המצלמות. המועד היה כחודשים לפני מועד מצעד הגאווה הבא. "פעולה כזו היא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים", אמר טייטל שהסביר כי רצה לעורר הפגנות בקרב הערבים ולגרום למשטרה לבטל את מצעד הגאווה.

תכנית נוספת של "המחבל היהודי" שלא יצאה לפועל, למרבה המזל, הייתה פיגוע בפאב בירושלים ופיגוע המוני במצעד הגאווה באמצעות טיסן נפץ. על פי עדותו, תכנן לתקוף את בעלי הפאב, אליו מגיעים חברי הקהילה ההומו-לסבית, במטרה להבהיר כי קיומו של מקום בילוי כזה אינו לגיטימי בבירה. לדבריו, התכנית לא יצאה לפועל בגלל שלא היה ברשותו לעמוד בעלותו הגבוהה של טיסן הנפץ.

תחילה נטל קח טייטל גם אחריות על הפיגוע בבר נוער בתל אביב, אבל בבדיקת פוליגרף התברר כי הוא
משקר ואינו קשור לאירוע. הוא אף ביקר את מבצע הפיגוע על דרך הפעולה, אבל לא על הפעולה עצמה.

ה"מחבל היהודי" היה נחוש בדעתו לבצע מעשי רצח ופיגועים נגד הקהילה הגאה ונגד הציבור הערבי, כשכל תכניותיו היו, על פי דבריו, בהשראת סיפורים וסרטי פעולה כמו "רמבו". במציאות שיצר לעצמו טייטל בהשראת הסרט, לא היו קווים אדומים. "הייתי קורא לזה קווים ורודים", אמר לחוקרים והתייחס לנשים ולילדים שגם הם, אם נפגעים בעקיף מפעילותיו, זה מוצדק מבחינתו.