אין תמונה
טל נחמן ז"ל

שעות ספורות לאחר שהובא למנוחות בבית העלמין בנס ציונה, התייחס הערב (ג') הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לתקרית הקשה, שבה נורה למוות קצין צה"ל סרן טל נחמן ז"ל סמוך לרצועת עזה. "אסון כבד למשפחתו ואסון כבד ומצער לנו", קרא הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התעוררנו הבוקר לאירוע מצער - טל נחמן ז"ל שנהרג בתאונה מבצעית בגבול רצועת עזה", אמר גנץ בנאום שנשא בפני משפחות שכולות במהלך הכנס השנתי של ארגון יד לבנים באילת. "נעשה כל מאמץ להמשיך לתחקר את האירוע הזה, לחזק את המשפחה ולבצע את המשימה שלנו בכל מקום בו נידרש".

"אסון כבד". הרמטכ"ל גנץ (צילום: חדשות 2)
"אסון כבד". הרמטכ"ל גנץ | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר הערב הובא סרן טל נחמן ז"ל למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בנס ציונה. אביו של הקצין, נסי נחמן, ספד לבנו שנפל ומתח ביקורת על התנהלות הלוחמים בשטח: "לא האמנתי, אבל בתוך תוכי הרגשתי שאני מחכה לבשורת איוב, שמעתי את צלצול הדלת וידעתי שזה הם, ישנתי בראשי יומיים במיטתך. השארת לנו פצע גדול, חבל רק שהמקרה הזה סתם טעות. לא במלחמה לא בהיתקלות. אם היו מקפידים קצת על נהלים ועל משמעת זה לא היה קורה".

"תמיד תישאר האח הקטן" 

אחיו של סרן טל נחמן נשא גם הוא דברים ונפרד. "טל שלנו, כל מי שהכיר אותך ידע שהיה לך חיוך כובש, תמיד אמרת לנו שאתה שומר עלינו ושאנחנו יכולים לישון בשקט", אמר אחיו הבכור. "נפלת בעת הגנה על המולדת ונתת את כל נפשך עד ליום האחרון, לא אשכח את הקריצה המשכנעת הזו שלך שהכל יהיה בסדר. תמיד תישאר אצלנו האח הקטן".

עם תחילת מסע ההלוויה, ספד מפקד הגדוד של סרן נחמן, סא"ל תומר ארזי. "קשה לחשוב עליך בזמן עבר", אמר. "רק אתמול ישבנו באישור תכניות ולא יכולת לתאר לעצמך שאתה מעביר בקרוב את שרביט הפיקוד ועובר לתפקיד של מפקד פלגת מילואים. גדוד נשר מצדיע לך".

לבית משפחת נחמן הגיעו מאז שעות הבוקר חברים ובני משפחה רבים, שהביעו תדהמה על מה שקרה. מוקדם יותר אביו, נסי נחמן, אמר: "הכל נבע מחוסר תשומת לב. אני כועס על זה שלקחו לי ילד לתפארת על שטות - זו לא מלחמה, זה חוסר תשומת לב של חייל שישב וירה", אמר האב לחדשות 2 Online. "אני כועס על החייל, אם הוא היה משקיע קצת תשומת לב זה לא היה קורה".

"הקצין נורה ממרחק 12 מטר והתמוטט"

האירוע החמור התרחש סמוך לשעה 02:00 בלילה, במהלך תצפית שגרתית שביצעו חיילי גדוד האיסוף הקרבי של פיקוד דרום וגדוד הסיור של חטיבת גבעתי, ליד קיבוץ בארי, כ-300 מאות מטרים מגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

מפקד פיקוד דרום אלוף סמי תורג'מן הורה על תחקיר האירוע. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר גורם צבאי בכיר כי כחלק מהתרגולת בצה"ל, מאבטח את המשימה פטרול רגלי, שבמהלך המשימה זיהה דמות חשודה על אחד מכלי האיסוף. חייל גבעתי שהיה חלק מהפטרול פתח בנוהל מעצר חשוד לעבר הדמות, חייל שככל הנראה ירד מעמדת האיסוף בנגמ"חון על מנת לקחת דבר מה, וירה לעברו.

מהירי נפגע דווקא חייל אחר, קצין שפיקד על המשימה והיה גם הוא על כלי האיסוף. "קליע אחד או שניים פגע בו בגבו ממרחק של 12 מטרים", אמר הגורם הבכיר. תוך זמן קצר התגלתה הטעות והכוחות בשטח פינו את הקצין שנפגע באורח אנוש, ובהמשך נקבע מותו.

קצין נהרג מירי כוחותינו - סיקור נרחב:

קצין צה"ל נהרג מירי כוחותינו ברצועת עזה

"הקצין נורה מ-12 מטרים והתמוטט"

הקצין שנהרג ליד עזה: טל נחמן

טל הובא למנוחות

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv