שקט מתוח בסיני בבוקר שלאחר התקיפה של חיל האוויר המצרי, במהלכה נהרגו עשרות טרוריסטים. שעות לאחר הפעילות הצבאית הנרחבת מדגיש גורם מצרי: "קיבלנו את אישור ישראל לפני השימוש במסוקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגורם המצרי, שמצוטט בכלי תקשורת במדינה, מבהיר כי בקהיר קיבלו את אישורה של ישראל לעשות שימוש במסוקי קרב וכלי רכב צבאיים בסיני, בטרם יצא לפועל המבצע בסיני. לדברי המקור, האישור הישראלי בא כחלק מתיאום ביטחוני בין המדינות - ובמסגרת מחויבותה של מצרים להסכמי קמפ דיוויד.

בישראל מבהירים כי לאחר הפיגוע ביום ראשון בו נהרגו 16 שוטרים מצרים, לקהיר וירושלים נוצר אינטרס משותף סביב הלחימה בארגוני הג'יהאד והטרור האסלאמיים.

המשטרה המצרית תגברה כוחות בגבול

בניסיון להילחם בטרוריסטים, הושגה ככל הנראה הסכמה ישראלית שקטה סביב הכנסת כוחות מצרים לסיני. בעבר, ישראל התירה למצרים להכניס כוחות גדולים יותר לשטח חצי האי - ועד כה המצרים מעולם לא הגיעו למכסה שנתנה להם.

בישראל מעריכים כי הלחימה בטרוריסטים בסיני, היא מסוג המהלכים שייקחו הרבה זמן, ומצריך הרבה מודיעין, נחישות וכוחות. גורמי צבא מבהירים היום כי המשטרה המצרית תגברה משמעות את הסיורים לאורך הגבול וכי והגדר נפגעה מאוד לאחר הפיגוע. בינתיים גורמים בצה"ל פועלים לתקן את הגדר.

על פי הגורמים, שיתוף הפעולה עם המצרים מוגדר מצוין. בצה"ל בוחנים כעת האם לצייד את הכוחות באזור הגבול בנשקים אחרים, זאת בשל חשש מפיגועים נוספים באזור.