חשיפת שמותיהם של החשודים בחטיפת שלושת הנערים הערב (ה'), לא התקבלה בהפתעה בקרב תושבי חברון. יומיים לאחר החטיפה נפוצו שמועות על כך שמרוואן קוואסמה ועמר אבו אל עיישה - שני פעילים מרכזיים של חמאס נעדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מרוואן קוואסמה נמנה עם משפחת קוואסמה העניפה בחברון - המוכרת אף היא לכוחות הביטחון בישראל. בן המשפחה, עבדאללה קוואסמה, חוסל בעבר על ידי צה"ל.

מנגד, בביתו של עמר אבו אל עיישה טוענים כי הם לא מאמינים שהוא אחראי למעשה. במהלך מבצע "שובו אחים" הגיעו כוחות הביטחון לביתו של אל עיישה וחקרו את אשתו. לאל עיישה, בן ה-30, שני ילדים וכעת הוא ורעייתו מצפים לילד נוסף. אחיו של אל עיישה, פעיל חמאס בעצמו, חוסל לפני שמונה שנים. יחד עם זאת, משפחתו טוענת שאין סיכוי שהוא עשה את המעשים שיוחסו לו. מעבר לכך, בבית המשפחה טוענים כי הוא נחטף על ידי ישראל וכי אין לו כל קשר לחטיפה עצמה.

כתר וסריקות נרחבות. ארכיון (צילום: רויטרס)
סריקות באזור חברון | צילום: רויטרס

"ראיתי אותו בפעם האחרונה ביום חמישי בערב", סיפרה כראם אבו אל עיישה, רעייתו של עמר, לחדשות 2. "הוא אמר שהוא הולך לחתונה, אחר כך לא דיברתי איתו. מה פתאום שהוא יעשה דבר כזה? מה פתאום שהוא יעזוב אותי ואת הילדים? לא יכול להיות", אמרה בעודה ממררת בבכי.

על טענות אלו חזר גם עומר, אביו של עמר. "אמרתי לכוחות הביטחון שבפעם האחרונה שראיתי אותו הלכנו לאירוע אצל הדוד שלי ביום חמישי האחרון בסביבות השעה שמונה בערב", הסביר האב. "אחר כך הוא אמר לאשתו שיש לו משהו באל-עזריה ושאולי הוא יהיה יום-יומיים באל-עזריה. הוא עובד שם. לקחתי את הטלפון והתקשרתי לעמר, אבל הטלפון שלו היה כבוי. אז התחלתי לחשוב שאולי עצרו אותו, אולי לקחו אותו".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

בדיקה: מוקד 100 כשל בטיפול בשיחת הטלפון מהחטופים

משפחת החשוד בחטיפה: "לא מאמינים שהוא עשה את זה"

הותר לפרסום: אלו אנשי חמאס שחטפו את הנערים

10 פעילי חמאס נעצרו בידי צה"ל

הרמטכ"ל: ככל שעובר הזמן גובר החשש לחיי החטופים

יעלון: הפעילות נגד חמאס מוצתה ברובה

אמו של נפתלי פרנקל באו"ם: "זכותו של כל ילד לחזור הביתה"