למרות חוק האסבסט שנכנס לתוקף באוגוסט 2011, בבסיס ההובלה "בן-עמי" בשוהם חיילים רבים חשופים לאסבסט מפורק ושבור שעלול לגרום לסרטן. למרות פניות רבות שלהם למפקדים, אלה השיבו להם, לטענתם: "זה מה שיש, תתמודדו עם זה". בתיעוד שהועבר לידי חדשות 2 באינטרנט ניתן לראות את האסבסט המפורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילים נוהגים לעבוד מתחת ל-40 סככות עשויות אסבסט מפורק, ומוציאים משם מדי יום כלי רכב רבים לצורכי הובלה. "אנחנו דורכים על האסבסט השבור ונוסעים עליו עם משאיות והוא מתפורר ועף באוויר וכולם נושמים אותו וזה יכול לסרטן", אמר אחד החיילים לחדשות 2 באינטרנט. "יש חיילים שמפחדים מזה וחלק לא יודעים מה זה בכלל וזה מסוכן". אחד מהם סיפר כי הסככות ישנות מאוד והחומר נסדק ועף באוויר.

על פי חוק האסבסט שנכנס לתוקף באוגוסט 2011, צה"ל לא מחויב לפנות מבני אסבסט אלא אם הם שרוטים או מתפרקים ואז מהווים מפגע אסבסט, כמו במקרה זה. גורם במשרד להגנת הסביבה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי צה"ל פונה בדרך כלל באופן מסודר לקבלן מורשה שאושר על ידו כדי לפנות בצורה בטוחה את המפגע.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בצה"ל קיימת תוכנית מקיפה לטיפול במפגעי אסבסט במבנים. בבסיס המדובר בוצעה לפני כשנה עבודה לטיפול במפגעי אסבסט. נציין כי התלונה המדוברת אינה מוכרת בצה"ל, ולאור הפנייה תיבדק ותטופל במידת הצורך."

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.