קיבלה אות הוקרה בזכות בניה המחבלים (צילום: אל-חיאת')
אום יוסוף חמיד מקבלת את אות הכבוד | צילום: אל-חיאת'

אם פלסטינית, שחמישה מבניה היו מעורבים בפעולות טרור וברצח ישראלים, קיבלה אות הוקרה מהרשות הפלסטינית.

עיסא קראקע, השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, העניק אות הוקרה לאום יוסוף חמיד, אם לחמישה מחבלים. האם, שארבעה מבניה, מרצים עונש כולל של 18 מאסרי עולם בבתי הכלא בישראל ובנה החמישי נהרג על-ידי כוחות הביטחון, קיבלה את אות "מגן העמידה האיתנה והנתינה".

במהלך ביקור שערכו קראקע, נציגים ממשרדו ומארגוני זכויות האדם והאסירים המשוחררים, בבית משפחת אבו-חמיד שבמחנה הפליטים אל-אמערי, הדגיש השר את חשיבותה של האם בפלסטין: "האם הפלסטינית היא שותף מרכזי במאבק, בזכות מה שהיא העניקה ועודנה מעניקה. היא זאת שילדה את הלוחמים, והיא ראויה לכך שנקוד בפניה בהצדעה ובכבוד", כך פורסם באתר "מבט לתקשורת פלסטינית".

האם שקיבלה את אות הכבוד זכתה לכינוי "ח'נסא של פלסטין". מקור הכינוי מגיע מסיפור על אל-ח'נסא - אישה מתקופת האסלאם הקדום, ששלחה את בניה לקרב והביעה שמחה כשהם מתו בו כשהידים.

חמשת הבנים - טרוריסטים "למופת"

בניה של אום יוסוף חמיד היו מעורבים בעשרות פיגועים:

נאסר אבו-חמיד, מפקד בזרוע הצבאית של פת"ח, "גדודי חללי אל-אקצא", ברמאללה., מרצה 7 מאסרי עולם ו-50 שנה נוספות לאחר שהורשע ברצח 7 אזרחים ישראלים וב-12 ניסיונות לרצח.

נסר אבו-חמיד, חבר ב"תנזים" של פת"ח, מרצה 5 מאסרי עולם לאחר שהורשע במעורבות בשני פיגועי טרור ובסחר בנשק.

שריף אבו-חמיד, חבר בחוליית הטרור של אחד מאחיו, מרצה 4 מאסרי עולם לאחר שליווה מחבל מתאבד לביצוע פיגוע במרץ 2002.

חמד אבו-חמיד מרצה 2 מאסרי עולם ו- 30 שנה נוספות לאחר שהיה מעורב בפיגועי טרור.

ועבד אלמונעם מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד, רצח קצין מודיעין ופצע חיילים ב-1994. הוא נתפס ונהרג על-ידי כוחות הביטחון הישראליים.

קראקע סעד את סעודת שבירת צום הרמאדן עם האם ושיבח את משפחת אבו-חמיד המהווה, לדבריו, מופת לכוח רצון ולמאבק למען עצמאותה של פלסטין.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק