תושבי באר שבע מתעוררים למציאות אחרת: שתי רקטות הגראד שנחתו אמש בלב שכונת מגורים בבאר שבע, אמנם גרמו רק נזק לרכוש, אבל היוו תזכורת למצב הביטחוני שמלווה את תושבי הדרום. כאן בחדשות 2 אנו מלווים במשדר מיוחד את האירועים בעיר, בבוקר שאחרי הטילים.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' אמר בשיחה עם ערוץ החדשות: "לא נפסיק את השגרה שלנו, אנחנו ערוכים ושמים אצבע על הדופק. קיימנו בשנתיים האחרונות ארבעה תרגילים גדולים, ואני חושב שהתושייה של התושבים וכניסתם לחדרי הביטחון מגלה שהציבור עירני, בוגר ואחראי".

דנילוביץ' התייחס גם לכיפת הברזל ואמר: "אי אפשר לאטום את המדינה בכיפת ברזל או בכיפת בטון. בסופו של דבר, הדרג המדיני יצטרך לקבל את ההחלטות. אסור שהדברים האלה יקרו לא רק בבאר שבע, אלא גם בשדרות, בנתיבות, ובכל מקום אחר".

10 בני אדם, בהם גם ילדים, לקו בחרדה ופונו לבית החולים סורוקה. לאחר שקבילו טיפול רפואי, הם שוחררו לבתיהם. בפיקוד העורף הוחלט להמשיך את שגרת החיים כרגיל ולאחר התייעצויות שהתקיימו אמש בשיתוף גורמים בעירייה, הוחלט לקיים את הלימודים בעיר בסדרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

נזק כבד נגרם לבניין מגורים ולמספר מכוניות בעיר. הרקטה שנחתה בשטח העיר, נפלה סמוך למבנה מגורים. דיירי הבית ששמעו את האזעקה, הספיקו להיכנס למרחב מוגן ולתפוס מחסה.

בתגובה להסלמה, צה"ל תקף בלילה את חוליית משגרי הרקטות. כוחות של חיל האוויר זיהו חולייה של שלושה מחבלים סמוך לשכונת זייתון ופתחו לעברה באש. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת על שלושה מחבלים שנפגעו בהפצצה.

המשגרים זוהו - ונהרגו

נפילת הגראד בבאר שבע, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הבור שנפער כתוצאה מהנפילה | צילום: חדשות 2

מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל-האוויר תקף לפני זמן קצר את חוליית משגרי הרקטות, בצפון רצועת עזה, במרחב ממנו בוצע ירי הרקטות לפני שעה קלה לעבר העיר באר-שבע. זוהתה פגיעה".

עוד נמסר כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל רואה בארגון הטרור חמא"ס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ולשימור השקט בה".

לאחר האירוע - הרשתות הסלולאריות קרסו

פיצוצים הבהילו את תושבי אילת (צילום: איקו טבשי)
אזור הנפילה בב"ש | צילום: איקו טבשי

גולשת חדשות 2 באינטרנט אמה גבאי הייתה הראשונה לדווח על האירוע בדף הפייסבוק. גולשים בדף חדשות 2 בפייסבוק מוסיפים לדווח כי בדקות שלאחר נחיתת הרקטות נפלו הרשתות הסלולריות ולא ניתן היה לבצע שיחות טלפון.

"שמענו אזעקה, אבל אף אחד לא הגיב בתוך באר שבע", סיפרה סתיו, תושבת המרכז שהייתה בבאר שבע בזמן נפילת הרקטות, לחדשות 2 באינטרנט. "כעבור שלושה דקות שמענו שני בומים במרחק של שני קילומטרים בערך. אנחנו עדיין מנסים להירגע מהלחץ", הוסיפה.

"הייתה סירנה ולקח לנו כמה שניות להבין שזו אזעקה", סיפרה תושבת נוספת. "נכנסו לחדר האטום ושמענו קול נפץ אדיר. כל הסלון שלנו מלא בכדורי מתכת והחלונות התנפצו", הוסיפה.

במד"א העלו את רמת הכוננות

"חשבתי בהתחלה שמדובר בתרגיל, אבל ליתר ביטחון תפסתי מחסה", סיפרה ירדנה, תושבת העיר. "בסוף שמעתי בום גדול שהרעיד את כל הקירות בבית. זה היה מפחיד", הוסיפה ירדנה.

מדובר צה"ל נמסר כי "התושבים מתבקשים לגלות עירנות ולהיכנס למרחבים המוגנים למשמע קול נפץ או אזעקה. כוחות פיקוד העורף נמצאים באזור ומתחקרים את האירוע". להנחיות נוספות ניתן להתקשר למוקד פיקוד העורף במספר 1207 או להתעדכן באתר האינטרנט.