האם התקציב עבורה ייפגע? כיפת ברזל (צילום: רויטרס)
כיפת ברזל בצפון. ארכיון | צילום: רויטרס

כשלושה שבועות לאחר ירי של מטח קטיושות מלבנון לאזור צפון ישראל, פרס צה"ל סוללת כיפת ברזל במפרץ חיפה - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוף החודש שעבר, אחרי מספר חודשים של שקט, נורו חמש קטיושות מלבנון לעבר שטח ישראל. אחת מהן התפוצצה סמוך לקריית שמונה והיתר נחתו בצד הלבנוני של הגבול.

מצה"ל נמסר כי "זוהתה ככל הנראה נפילה בשטח פתוח מערבית לקריית-שמונה. לא היו נפגעים נפגעים או נזק. צה"ל הגיב באופן מיידי ובעוצמה בירי ארטילרי מסיבי של עשרות פגזים לעבר מקור הירי". עוד צוין, כי מסרים חמורים הועברו באמצעות כוח יוניפי"ל, שקרא לצדדים לשמור על איפוק.

"לא נסבול ירי מלבנון"

שעות ספורות אחרי מטח הקטיושות הגיבו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון לירי מלבנון. שר הביטחון הדגיש כי ישראל לא תעבור לסדר היום על אירועים מסוג זה. "לא נסבול ירי לעברנו משטח לבנון ולא נאפשר לכל גורם שהוא לשבש את חיי אזרחי ישראל", אמר יעלון.

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם הוא לתקרית הירי ואמר: "צה"ל הגיב היום בעצמה ובמהירות על הירי מלבנון. זו המדיניות שלנו, איננו מאפשרים טפטוף ומגיבים בעוצמה. אנו רואים בממשלת לבנון אחראית לקורה בתחומה". נתניהו הפנה אצבע מאשימה לעבר חיזבאללה ואמר כי "חיזבאללה מבצע שני פשעי מלחמה - הוא מארגן ירי על אזרחים ומסתתר מאחורי אזרחים. זה פשע מלחמה כפול".

למחרת אמר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ כי ישראל ערוכה לפעול בצפון במקרה הצורך. "מפעם לפעם אנו מקבלים תזכורת מהסביבה שלנו, שמזכירה לנו את הצורך להיות דרוכים ומוכנים לכל פעולה שתידרש". הרמטכ"ל הפנה אצבע מאשימה ללבנון: "הקטיושה, שבמקרה פגעה בשטח פתוח, נורתה מאזור בשליטה בלעדית של צבא לבנון וממשלת לבנון. העניין לא מעיד על מגמה חדשה בצפון, אבל הוא מתזכר אותנו שאתגרי הביטחון לא נעלמו".