עדיין לא ידוע מה עלה בגורלו. רון ארד (צילום: חדשות 2)
תעלומת רון ארד | צילום: חדשות 2

רמטכ"ל "צבא סוריה החופשי" סלים אדריס התחייב להקים צוות מיוחד שמטרתו להשיג מידע על הנווט הנעדר רון ארד - כך דיווח אתר החדשות "שאם טיימס" התומך במשטר הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במאמר ביקורת שפרסם האתר נגד המורדים נכתב כי "עצורים פלסטינים במחנות הפליטים, המשתייכים לארגון החזית העממית, עברו חקירות קשות על ידי שליחיו של רמטכ"ל צבא סוריה החופשי - כדי לחלץ מהם מידע על רון ארד".

הכותב טוען בידיעה כי בסוף שנות ה-90 היה עד לניסיון של דיפלומט כווייתי להעביר, דרך עיתונאי סורי בעל השפעה, כסף בתמורה ליצירת קשר עם אחמד ג'יבריל, מנהיג ארגון החזית העממית. "המטרה היתה לקבל ממנו מידע על הנווט הישראלי רון ארד, שכן ישראל היתה סבורה כי ג'יבריל הוא בין הבודדים שיודעים מה עלה בגורלו", נכתב באתר.

לפי הדיווח, הדיפלומט הכווייתי נימק את בקשתו בכך ש"הערבים והמוסלמים צריכים להציג את התרבותיות, האנושיות והנאורות שלהם".

"סוכני ישראל מסתננים לכל פינה בלבנון"

בידיעה צויין כי ישראל לא חדלה ממאמציה לאתר את עקבותיו של הנווט, שצנח בלבנון ונעלם, וכן אחר גופתו של המרגל אלי כהן, שפעל בסוריה. "בגוגל עדיין מופיעות מודעות המציעות 10 מיליון דולר למי שימסור אפילו ידיעה אחת לגבי רון ארד", נכתב בידיעה. "סוכני ישראל הלבנונים עדיין מסתננים לכל פינה בלבנון כדי להתחקות אחר עקבותיו".

לאחרונה גוברים הדיווחים מכיוונם של תומכי משטר אסד על שיתוף פעולה לכאורה בין ישראל למורדים בסוריה. סוכנות הידיעות האירנית פארס דיווחה היום כי ישראל מתאמת עם קטאר העברת משלוחי נשק לכוחות הלוחמים נגד הנשיא הסורי.

על פי הדיווח, פגישת תיאום חשאית שנמשכה ארבע שעות, התקיימה בין נציג ישראלי לבכירים קטאריים ב-20 במאי בלונדון - בביתו של איש העסקים הקטארי חאלד אל-עבאדי - ובה סוכם שקטאר תממן את משלוחי הנשק שיירכש מחברות אירופאיות.

ממשיכים בלחימה. המורדים בסוריה (צילום: רויטרס)
ממשיכים בלחימה. המורדים בסוריה | צילום: רויטרס

לפני כשבוע דיווח ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה "אל-מנאר" כי באל-קוסייר הסורית, שנכבשה בחודש שעבר מידי המורדים, נמצאו אמצעי לחימה ועליהם כיתוב בעברית.