זירת התקרית (צילום: רשות שדות התעופה)
זירת התקרית, אתמול | צילום: רשות שדות התעופה

האזרח הירדני נורה ונהרג, לאחר שניסה לתקוף את חיילי צה"ל - כך עולה מתחקור ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הירי שאירעה אתמול (ב') במסוף אלנבי בגבול ישראל-ירדן .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהתחקיר עולה שהירדני, גבר בן 37 שהתכוון להגיע ולבקר קרובים בשכם, נורה בידי כוחות צה"ל ונהרג, לאחר שרץ לעבר אחד החיילים בקריאות "אללה אכבר" וניסה לחטוף את נשקו. החיילים במחסום, לוחמי גדוד 76 אב"כ של חיל ההנדסה, חשו בסכנת חיים ממשית וביצעו ירי לעבר פלג גופו התחתון.

עוד עולה מהתחקיר, שהתבסס על תחקור של עשרות עדי ראייה, כי לאחר שנפגע ברגלו, הוא המשיך בתקיפת החייל באמצעות מוט ברזל ואז בוצע לעברו הירי שממנו נהרג. מדובר צה"ל נמסר כי בכוונת צה"ל להמשיך לתחקר באופן מעמיק את האירוע.

המגזין "טיים" דיווח אמש כי ההרוג מאש צה"ל במעבר אלנבי הוא שופט ירדני. בתחילה דווח כי ההרוג הוא פלסטיני תושב שכם, אך בכיר במערכת המשפט של ירדן אמר לעיתון כי ההרוג הוא השופט ראאד זועטר, שעבד בבית הדין בעמאן מאז שנת 2009.

מפגינים ירדנים ניסו אמש להתקרב לשגרירות ישראל בעמאן בעקבות התקרית וקראו סיסמאות בגנות ישראל ובהן: "לא לשגרירות ציונית במדינה ערבית" ו-"העם רוצה לחסל את הסכם השלום".