אחרי מתקפת הרקטות אמש ותגובת צה"ל, הג'יהאד האסלאמי שוב מאיים - הפעם בעברית. בסרטון שפרסם הארגון, מתוך אתר שיגור רקטות תת-קרקעי בעזה, מזהיר אחד מאנשיו מפני כניסה קרקעית של ישראל לעזה. "לצבא הציוני הפחדן, אנו בגדודי קודס מוכנים לפלישה שלכם ונגיע לצריף הצבאי שלכם, אם תגיעו אין לכם ברירה - מתים או אסירים", אומר בעברית עילגת פעיל הארגון בסרטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתרים ערביים מפיצים הבוקר את הסרטון, שלטענתם צולם אתמול בערב על ידי הג'יהאד האסאלמי. "אין חסינות לכם בארצנו", ממשיך הפעיל, לבוש שחורים, בעברית קלוקלת. "לממשלה של הטרור הציוני, הרוצים גם טילים שלכם מרושעים יפסיקו מול החזה שלנו? לא תשיגו את המטרות שלכם".

פעיל הג'יהאד האסלמי ממשיך ופונה אל הציבור בישראל כשהוא קורא: "אל תעשו את חייכם כבני ערובה להחלטות של המנהיגים הקיצונים שלכם, כי הם חדלו להיות מסוגלים לחיות בשלום על הקרקע, ובמקום (זה) עסוק במלחמות והרס".

הדובר יושב בבור, מתחת לטיל המוכן לשיגור, והמצלמה מציגה אותו לראווה. "אנו מזמינים אתכם לצאת מהמדינה שלנו ולחפש מדינה משלכם", קורא נציג הארגון. כשהמצלמה מראה את הטיל הוא מצהיר: "החדשות: מה שאתם רואים - זה לא מה שאתם שומעים".  

 "אין שיגורים חינם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שסייר הבוקר בהר חוצבים בירושלים עם עמיתו הבריטי דיוויד קמרון, התייחס לירי לעבר ישראל. "האויבים שלנו שולחים טילים כדי להרוג אנשים, ואנחנו שולחים תרופות לעולם כדי לרפא אנשים", אמר נתניהו. "אבו מאזן לא גינה את הירי לעבר אזרחים אלא גינה את הירי לעבר שלושה מחבלים שירו מרגמות. זה לא בסדר".

נתניהו וקמרון, הבוקר (צילום: יוסי זילברמן חדשות 2)
נתניהו וקמרון, הבוקר | צילום: יוסי זילברמן חדשות 2

נתניהו גם שיגר מסר מאיים לארגוני הטרור בעזה. "המדיניות שלנו ברורה - אחנו מסכלים ופוגעים במי שמנסה לפגוע בנו", אמר. "מי שינסה לפגוע בשמחת פורים שלנו - נפגע בו בעוצמה הולכת וגוברת. אין ארוחות חינם ואים שיגורים חינם וכדאי שגורמי הטרור יתחילו להפנים שיש להם עניין עם ממשלה נחושה וצבא מאוד חזק".

בהמשך היום צפוי להתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון שיעסוק בהסלמה בדרום.

61 רקטות מאז אתמול בערב

אתמול הזהיר דובר הג'יהאד האסלאמי כי אם ישראל תגיב למתקפה הנרחבת על יישובי עוטף עזה, אנשיו ירחיבו את טווח ירי הרקטות. "נירה אל מעבר לטווח הארבעה-חמישה ק"מ שירינו עד כה", הצהיר דובר הארגון בהודעה הרשמית.

תקיפה בעזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
צה"ל תקף ברצועה | צילום: רויטרס, חדשות

בג'יהאד איימו כי אחרי כל הפרה ישראלית של הסכם הרגיעה תגיע תגובה גם מעזה. במקביל הדגישו: "לא שברנו את התהאדיה של החודשים האחרונים. אם ישראל תשב בשקט גם אנחנו לא נירה".

מאז אתמול בערב נפלו בישראל 61 רקטות. אחרי מטח הרקטות אמש, נורו הלילה והבוקר עוד שלוש רקטות לעבר ישראל, שחלקן נפל בשטח פלסטיני. צה"ל תקף כ-30 מטרות ברצועה. כלי טיס של חיל האוויר הפציצו יעדי טרור ברפיח, בחאן יונס שבדרום הרצועה וגם בחלקה הצפוני של הרצועה. קודם לכן הפגיזו טנקים של צה"ל שתי מטרות בעזה.

למרות זאת שבו הבוקר תושבי היישובים בעוטף עזה לשגרת חייהם. בעקבות הערכות מצב שהתקיימו לאחר תגובת צה"ל בעזה, הוחלט לקיים את הלימודים בדרום כרגיל.

הקסאם נחת במרכז העיר (צילום: פלאש 90)
רקטה שנחתה בשדרות | צילום: פלאש 90

"ערוכים מבחינה נפשית וביטחונית"

"אנו מגבים את צה"ל וממשלת ישראל על התגובה הברורה והתכליתית לירי", אמר הבוקר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. בריאיון לתכנית הבוקר של קשת הוסיף דוידי כי תושבי שדרות כבר למודי ניסיון. "שדרות ערוכה מבחינה ביטחונית ונפשית, ותושבי שדרות נותנים גיבוי לממשלה", הבהיר דוידי. "כשאתה רואה קסאם מתפוצץ ולאחר מכן את צה"ל מגיב, אתה מבין שזה חשוב למדינה". 

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן.

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

התגובה לירי: חיל האוויר תקף בעזה

הג'יהאד מאיים: אם צה"ל יתקוף נרחיב את הירי

נתניהו: "אין שקט בדרום? יהיה רעש בעזה"

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

ליברמן: "אין מנוס מכיבוש הרצועה"

אחרי הירי: צה"ל תקף תשתיות טרור בעזה