אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

גשש בדואי מהחטיבה המרחבית בנימין הואשם בסוף השבוע בבית הדין הצבאי מחוז שיפוט דרום בגניבת וסחר בנשק, לאחר שהוציא מרשות הצבא רובה סער M4, ארבעה רימונים ואמצעי לראיית לילה - לצורך מכירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי האישום, בחודש מרס בשנה שעברה לאחר תכנון מקדמים, יצא החייל לעבר בסיס יפתח, הגיע למכולה שבה מאופסנים כלי נשק - וקיבל נשק מאחד החיילים במקום, תוך שהוא הציג את עצמו כבעל הנשק.

לאחר מכן, נסע יחד עם אזרח נוסף לכיוון באר שבע, שם בכניסה לעיר התבצעה עסקה למכירתו, עבורה קיבל החייל 15,000 שקלים. עד היום הנשק לא נמצא ולא הוחזר לרשויות הצבא. כחודש מאוחר יותר, הוא הוציא אמצעי לראיית לילה בשווי 27,000 שקלים, והעביר אותו לאזרח תמורת 2,500 שקלים.

עו"ד עידן דביר (צילום: יואב חסקלוביץ', חדשות)
עו"ד עידן דביר | צילום: יואב חסקלוביץ', חדשות

בסוף השנה, גנב הגשש 4 רימוני הלם מג'יפ צבאי, בעת שהיה בסיור שיצא מבסיס רמה שבחטמ"ר בנימין. על פי האישום, הוא נטל את הרימונים והניח אותם בכיס האפוד שלו, ועם שובו לבסיס הוא הניח אותם בתיק האישי שלו. למחרת, לאחר שהיה אמור לקבל 200 שקלים עבור כל רימון, הוא התקשר לאחיו והודיע לו שהחביא את התיק בחנות כלשהי בשוק בבאר שבע.

פרקליטו עו"ד עידן דביר, מסר בתגובה כי " טרם למדנו את חומר החקירה המלא, לאחר לימוד החומר נמסור תגובה עניינית. בכל מקרה אנו מצפים שהפרקליטות הצבאית תיקח בחשבון את שיתוף הפעולה המשמעותי מצד מרשי במהלך חקירתו וכי זה יעמוד לזכותו".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv