התקשר לקטינים והטריד. ארכיון (צילום: רויטרס)
הושעה, אך הוחזר רק לצורך המבצע. אילוסטרצ | צילום: רויטרס

נחשד בהטרדה מינית, הושעה - והוקפץ ליחידה בגלל מבצע "עמוד ענן". נגד בקבע המשרת בשריון, שנחשד בהטרדה מינית והושעה משירות, הוחזר לגדוד בזמן המבצע בעזה. עם סיומו, הוא הושעה בשנית באופן מיידי. פרקליטו הגיש מכתב למפקד זרוע היבשה בדרישה שיחזירו לשירות מלא ביחידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנגד הושעה באוגוסט האחרון בחשד להטרדה מינית, בעקבות המלצת הפרקליטות הצבאית ולאחר שנערכה חקירת מצ"ח בעניינו. פרקליטו, עו"ד בני קוזניץ, תהה במכתב למפקד זרוע היבשה איך ייתכן שהוא הושעה אך בכל זאת הוחזר לשירות במהלך ימי "עמוד ענן".

"איך צה"ל יכול לדבר בשני קולות? מצד אחד, הוא משעה את הנגד בשל התנהגות הפוגעת במשמעת היחידה או בשל פגיעה בטוהר המידה או בשל חריגה מאמות המידה הנדרשות ממנו", כתב עו"ד קוזניץ. "ומצד שני - לכשנזקק הוא לשירותי החייל - אז נעלמו כל העכבות וניתן היה להחזירו לשירות?". הפרקליט העביר את המכתב למפקד זרוע היבשה אלוף שלמה (סמי) תורג'מן על מנת שיבטל את ההחלטה להשעות את הנגד.

"מצבו האישי של הנגד הולך ומידרדר"

אין תמונה
דורש להחזירו ליחידה. עו"ד קוזניץ.

הנגד, תושב הדרום, עזב את אשתו ומשפחתו והגיע ליחידה במהלך מבצע "עמוד ענן", לאחר שהשעייתו בוטלה זמנית. חקירתו של איש הקבע מתארכת יותר מארבעה חודשים, ובנוסף להשעיה על פי החלטת אגף כוח האדם, שכרו ירד במהלך החודשים האלה - מה שפוגע בו ובמשפחתו.

"שמו הטוב כבר נפגע ויילך וייפגע עוד, ומצבו האישי יילך וידרדר - והכל בשל תלונה אחת ויחידה של חיילת אחת, שהוגשה כחודשיים לאחר האירוע לכאורה ומוכחשת על ידו מתחילת החקירה", הוסיף עו"ד קוזניץ.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "על אף שהושעה מהיחידה, חלה טעות, והנ"ל זומן במהלך מבצע "עמוד ענן" על ידי הגדוד כחלק מהפעלתו בשעת חירום".