האם ייכנס לכנסת ה-19?, שאול מופז (צילום: AP)
מופז: "הוא חטף את גלעד שליט" | צילום: AP

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות חיסולו של אחמד ג'עברי אחר הצהריים בעזה. "אני מברך את רה"מ, שר הביטחון, הרמטכ"ל, השב"כ ואת כל מי שהיה לו חלק בקבלת ההחלטה", אמר יו"ר קדימה שאול מופז והוסיף: "אנחנו עדים היום לתחילתה של מדיניות חדשה שאני מקווה שהיא תימשך. אפשר היה לעשות את זה קודם, אבל טוב שהתחילו בה. זוהי מדיניות שיש להמשיך בה".

מופז ציין כי לטווח הקרוב תהיה תגובה של החמאס, אבל אם רוצים להחזיר את ההרתעה – יש להמשיך כך. "על הילדים שלו יש דם של אזרחי וילדי ישראל. הוא גם חטף את גלעד שליט", הזכיר.

גם שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו (ישראל ביתנו) בירך את צה"ל על הפעולה. "מקווה שהדבר מבשר על שינוי יסודי במדיניות: לא עוד תגובות, אלא רדיפה שיטתית של כל מי שעומד מאחורי הטרור", אמר השר לנדאו.

שר התחבורה ישראל כץ הזהיר כי מי שיפגע בישראלים דמו בראשו. "הם לא יהיו במקלטים וממדים בזמן שחמאס וראשיו מסתובבים חופשיים בעזה ומחליטים מתי לירות", הדגיש השר.

יחימוביץ' בביקור בנתיבות, הבוקר (צילום: חדשות 2)
יחימוביץ': "יש לקחת בחשבון עליית מדרגה" | צילום: חדשות 2

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' קראה למערכת הפוליטית להעניק גיבוי לצה"ל. "אחמד ג'עברי היה ארכי טרוריסט, הקיצוני שבאנשי החמאס ועל ידיו דם של ישראלים רבים, ולכן אחרי ירי בלתי פוסק לעבר תושבי הדרום הפגיעה בו הייתה מוצדקת. כעת יש לקחת בחשבון עליית מדרגה ולעשות הכל כדי לנהוג באחריות תוך התייעצות עם ארה"ב והקהילה הבינלאומית, על מנת לשים קץ להסלמה ולמנוע התלקחות מסוכנת", דברי יחימוביץ'.

מנגד גינה בחריפות ח"כ דב חנין (חד"ש) את החיסול. "ממשלת נתניהו מתעקשת לא ללמוד מהניסיון. חיסולי מנהיגים לעולם אינם הפתרון. במקום המנהיגים שחוסלו בעבר באו אחרים ובינתיים רק יפתח מעגל נוסף של אש ודם", טען ח"כ חנין והוסיף: "הגיע הזמן ללכת בכיוון ההפוך - במקום לדבר על גירוש אבו מאזן - לשבת על איתו למו"מ רציני לשלום ובמקום עוד סיבובי לחימה בדרום - להגיע להסכם הפסקת אש דו צדדית אמיתית עם החמאס".