12 לוחמי גולני נפצעו, אחד מהם באורח קשה, בפיגוע דריסה שאירע הלילה (בין רביעי לחמישי) במתחם התחנה בירושלים. מלבד הפצוע הקשה, אחד החיילים נפצע בינוני והיתר קל. על פי עדי ראייה הרכב הפוגע הגיע מכיוון מרכז העיר, ובכיכר שצמודה אל מתחם התחנה עלה על המדרכה ופגע בחיילים שהתכוונו לחצות את הכביש. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו את הפצועים וכוחות משטרה פתחו בחקירה. בתום סריקות אחר המחבל, רכבו אותר סמוך לבית לחם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מצה"ל נמסר כי הלוחם שנפצע קשה פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים והודעה נמסרה למשפחתו. עוד נמסר כי האירוע מתוחקר והתנהל מרדף ללכידת המחבל. ההערכה היא שמדובר בפיגוע של אדם בודד, מתוך יוזמה פרטית, אולם נבחנת האפשרות שהפיגוע בוצע על רקע פרסום תוכנית המאה של הנשיא טראמפ או המתיחות הגוברת בהר הבית. במשטרת ירושלים נערכים לתגבור הכוחות לקראת סוף השבוע בעקבות הפיגוע, מחשש שיהיו ניסיונות לבצע פיגועים נוספים.

זירת האירוע במתחם התחנה, הלילה
זירת האירוע במתחם התחנה, הלילה | צילום: אורי דיוויס, דוברות איחוד הצלה

כאמור, הפצועים בפיגוע הם חיילי גולני שלא הספיקו לפגוע במחבל שהפתיע אותם מאחור ונמלט. "באחת וחצי בלילה רכב דרס חיילי גולני שסיימו טקס השבעה בכותל והיו בסיור מורשת", אמר דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן. "הם הלכו על המדרכה, רכב הגיע מאחוריהם, פגע בהם ונמלט מהזירה. אנחנו מתחקרים את האירוע. זה אירוע שקרה תוך שניות בודדות. חלק מהחיילים הכניסו מחסנית ואפילו ניסו לרוץ אחרי הדורס אבל לא הספיקו לירות".

הפצועים פונו על ידי החובשים והפרמדיקים של מד"א לבתי החולים הדסה עין כרם, שערי צדק והדסה הר הצופים. בין הפצועים צעיר בשנות העשרים לחייו במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית ומחוסר הכרה וצעיר נוסף כבן 20 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. באירוע טופלו גם שמונה נפגעי חרדה ובעלי פציעות קלות, ולאור אופי האירוע פעלו במקום גם צוותי חוס"ן - היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה.

זירת אירוע הדריסה, ירושלים
זירת אירוע הדריסה, ירושלים | צילום: דוברות איחוד הצלה
זירת אירוע הדריסה, הלילה
זירת אירוע הדריסה, הלילה | צילום: דוברות זק"א

פרמדיק מד"א עוז פולק וחובש מד"א אלי פרחי סיפרו: "כשהגענו למתחם התחנה ראינו המולה. על המדרכה שכבו שלושה צעירים, ובסמוך התהלכו כתשעה צעירים נוספים שנפגעו. ביצענו מיון ראשוני מהיר. אחד מהפצועים היה מחוסר הכרה, וסבל מחבלה רב מערכתית, כל השאר היו בהכרה מלאה. צעיר כבן 20 סבל מחבלות בראש ובגפיים וסיפר לנו שרכב הגיע ופגע בהם, הפצוע השלישי ששכב על הקרקע סבל מחבלות קלות בגוף, ושאר הצעירים התהלכו במקום. חלקם חשו ברע, וחלקם סבלו מחבלות קלות מאוד".

 

זירת האירוע במתחם התחנה בירושלים
זירת האירוע במתחם התחנה, הלילה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

_OBJ

מבית החולים שערי צדק נמסר: "ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הגיעו חמישה פצועים מאירוע הדריסה ברחוב דוד רמז סמוך למתחם התחנה. פצוע אחד במצב קשה עם חבלה רב מערכתית, עבר אבחון וטיפול ראשוני, בדיקות הדמיה והועבר לחדר ניתוח. בנוסף, ארבעה פצועים קל עם פגיעות גפיים הועברו להמשך טיפול".

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר: "אל יחידת הטראומה בהדסה עין כרם פונו עד כה חמישה נפגעים צעירים מאירוע הדריסה, ברחוב דוד רמז בירושלים. כולם בהכרה מלאה ומוגדרים במצב קל".