חיל הים רועש וגועש (צילום: חדשות 2)
התלוננה והורדה מהסטי"ל | צילום: חדשות 2

חיל הים רועש וגועש בעקבות מקרה חמור של הטרדה מינית: חיילת ששירתה על ספינת טילים צה"לית במסגרת תפקידה כמפקדת לוחמים הוטרדה מינית מספר פעמים בזמן שישנה, החיילת התלוננה על המעשים וכתוצאה מכך הורחקה מהסטי"ל. מאז האירוע לא חזרו לשרת נשים על הסטי"לים. את הידיעה מביא היום העיתון "מעריב".

הפרשה החמורה החלה במהלך שירותה של חיילת על ספינת הטילים במסגרת הכשרתה הצבאית. על פי טענתה, בחמישה מקרים שונים ניגש אליה החייל י' בזמן שישנה וביצע בה מעשים מגונים.

החיילת החליטה שלא לשתוק. היא פנתה למפקדים האחראים עליה, אולם אלה החליטו להורידה מהספינה. כתוצאה מכך נגדעה הכשרתה של החיילת, וגם משכורתה קוצצה מתוקף ירידת רמת הסיכון הצבאי שלה.

"מאז לא הגיעו יותר בנות לשרת על הספינה"

המקרה החמור הועבר לטיפול בית המשפט הצבאי בחיפה, וגם שם הבינו הפרקליטים הצבאיים כי לא רק זכויותיה של אותה חיילת נפגעו - אלא של כלל החיילות המשרתות על ספינות טילים צה"ליות. "על פי העדויות והראיות שהונחו לפתחנו, בעקבות המקרה שונה המדיניות ביחס לצירוף חיילות להפלגה בכלי שיט", נכתב בהכרעת הדין.

"יום למחרת היא עזבה את הספינה, אף אחד לא הבין מה קרה", אמר בעדותו אחד מהחיילים המשרתים על הספינה. "אני אישית יודע שלא הגיעו יותר בנות לספינה בגלל המקרה", הוסיף בעדותו.

החייל שהורשע בביצוע המעשים המגונים סולק מחיל הים, נגזר עליו עונש של ארבעה חודשי מאסר בכלא צבאי והוא נידון לשלם פיצוי כספי בסך 2000 שקלים בלבד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק