מלחמה לא שגרתית פרצה לאחרונה בתוך ובין התעשיות הביטחוניות בישראל. מערכת היחסים בין אלביט לבין התעשייה האווירית ידעה לא מעט עליות ומורדות, אך כעת נראה שמדובר בשפל חדש, כשהקרב על לקוחות זרים, גורם לחלק מעובדי החברות לבצע פעילויות הגובלות בפלילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקופה האחרונה הגיע לישראל לקוח ממדינה זרה, שהתעניין באפשרות רכישת מל"ט מתקדם. הלקוח בדק שני סוגי מטוסים ללא טייס - זה של אלביט וזה של התעשייה האווירית. במהלך ההדגמה שערכו לו אנשי אלביט הם זיהו כי שני בני אדם מתצפתים עליהם, מתעדים אותם ואוספים מידע.

זמן קצר לאחר מכן נתפסו השניים, ובבדיקה שנערכה להם התברר כי מדובר באנשי התעשייה האווירית. על פי החשד הם ריגלו אחר ההדגמה עבור אותו לקוח. האירוע החריג, שכמוהו לא זוכרים בתעשיות הביטחוניות, הקפיץ מיד את המערכת כולה - וגרם לבכיריה להתערב.

לחדשות 2 נודע כי מנכ"ל התעשייה האווירית התקשר ישירות אל מנכ"ל אלביט כדי להתנצל על האירוע החריג, שמוגדר על ידו כ"תקלה", במקביל, ננזפו שני העובדים על הפעולה.

במשרד הביטחון ובאלביט סירבו להתייחס לתקרית. בתעשייה האווירית אמרו כי מדובר ביוזמה פרטית של שני העובדים וכי הם ננזפו על כך.