נציג החמאס בלבנון, אוסמה חמדאן מודיע כי ארגונו לא יניח את הנשק, אם לא יתקבלו התנאים שמציב הארגון. בין התנאים שדורש החמאס: פתיחת המעברים והפסקת מיידית של פעילות צה"ל ברצועה.

"המשלחות שלנו חזרו ממצרים, ונראה כי אין שום דבר חדש בדו שיח", אומר חמדאן. "התוצאה של זה תהיה המשך העימות הקרקעי ". ביום ה-22 ללחימה בעזה מדווחים הפלסטינים על יותר מ-1,150 הרוגים פלסטינים, ולמעלה מ-5,000 פצועים.

למרות הפסקת האש המסתמנת, לפחות 15 רקטות קסאם, טילי גראד ופצצות מרגמה נחתו הבוקר ביישובי הדרום. בסמוך לשעה 13:30 נורו שני טילי גראד לאזור באר שבע. רקטות נורו גם לעבר נתיבות, אופקים , והמועצות האזוריות אשכול, ושדות הנגב. מרבית הרקטות נחתו בשטחים פתוחים, ולא היו נפגעים.

אחת הרקטות נחתה בסמוך לבית כנסת ביישוב סמוך לנתיבות. המקום היה ריק, מאחר ולא היו מספיק אנשים למניין. המתפללים עברו לבית כנסת אחר, וחייהם ניצלו. למקום נגרם נזק כבד.

הקבינט המדיני בטחוני יתכנס הערב לדון בהפסקת אש חד צדדית, שתלווה בהסכם נגד הברחות נשק שיגובה על ידי ארצות הברית ומצרים. זאת לאחר שאתמול חלה התקדמות משמעותית בשיחות שקיים נציג משרד הביטחון עמוס גלעד במצרים.

בנוסף נבדקת האפשרות להפגיש בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן ונשיא מצרים מובארק לצורך חתימת ההסכם, מבלי לשתף את החמאס.