לא רק רקטות: חיל האוויר יירט הבוקר (ב') מול קו החוף של אשדוד מזל"ט, ככל הנראה ממולכד, שחדר לישראל מרצועת עזה. טיל קרקע-אוויר מסוג "פטריוט" נורה לעבר המזל"ט והשמידו באוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות זיהוי כלי הטייס הלא מאוייש הופעלה הבוקר אזעקה באזור אשדוד. לאחר היירוט, פתחו כוחות צה"ל בסריקות נרחבות באזור קו החוף של אשדוד בניסיון לאתר את שרידי כלי הטיס.

מזל"ט כמו שזה שיורט מסוגל לטוס למרחק של עשרות קילומטרים. אין לו יכולת לגרום נזק כבד, כי לא ניתן להעמיס עליו כמויות גדולות של תחמושת או חומרי נפץ.

מבצע צוק איתן, צה"ל תוקף בעזה (צילום: רויטרס, חדשות)
צה"ל תקף 30 מטרות | צילום: רויטרס, חדשות

היום נכנס מבצע "צוק איתן" ליומו השביעי, כשבמהלך הלילה ביצע חיל האוויר 30 תקיפות ברצועה. במקביל, שוגרו 20 רקטות מעזה לעבר ישראל - שבע מהן יורטו בהצלחה ו-13 רקטות נפלו בשטחים פתוחים.

הבוקר הוכרז אזור במועצה האזורית חוף אשקלון כשטח צבאי סגור בשל סיבות ביטחוניות. רק תושבי האזור מורשים להיכנס לאזור זה על ידי הצגת תעודות זהות.  

נפילת רקטה (צילום: דוברות המשטרה, אור מני)
20 רקטות נורו לעבר ישראל | צילום: דוברות המשטרה, אור מני

לצד ההסלמה בדרום, נמשך הלילה הירי גם לעבר יישובי הצפון. בסביבות השעה 00:30 נשמעה אזעקה ביישובי הגליל המערבי, ולאחר מכן אותרו שתי נפילות בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל השיב באש ארטילריה לעבר מוקד הירי בדרום לבנון.

היערכות בצה"ל לקראת יום העצמאות והאירווי (צילום: AP, חדשות)
7 רקטות יורטו בהצלחה | צילום: AP, חדשות

אתמול, סמוך ל-20:30, נחתה פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה סמוך לאחד הכפרים הדרוזים ברמת הגולן. בצה"ל ציינו כי מדובר היה בירי תועה, שזלג מתוך מלחמת האזרחים המתנהלת בסוריה. בתגובה לירי ביצע צה"ל ירי ארטילרי לעבר עמדות צבאיות בגבול. זוהו פגיעות במטרות. 

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

הבוקר: ירי מעזה לאשקלון ובאר שבע

שבוע למבצע: איפה לומדים היום?

שוב: ירי לעבר ישובי הצפון

7 רקטות יורטו מעל אשקלון