מבצע צה"ל בעזה נכנס ליומו השני, החיסולים הממוקדים נמשכים: כלי טיס של חיל האוויר חיסלו הבוקר (ד') פעיל ג'יהאד שרכב על אופנוע בבית לאהיה שבצפון רצועת עזה. יחד עמו, נפצעו 2 בני אדם נוספים - ככל הנראה באורח קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעיל הג'יהאד שחוסל הוא עבדאללה דיפאללה מבית חאנון. הוא שימש כאחראי הירי תלול המסלול של הג'יהאד האיסלמי בגזרת העיירה. לבד מחיסולו, הותקפו הבוקר מוצב של הג'יהאד בחאן יונס ומטרות במחנות הפליטים ג'בליה ונוסייראת. במקביל תקף צה"ל מנהרות בגבול מצרים-עזה. חיסול הפעיל הגיע לאחר שנורה הבוקר מטח נוסף של רקטות לעבר גוש דן.

עם כניסתו של מבצע "צוק איתן" ליומו השני, הפציץ צה"ל 161 יעדים שונים ברצועה, ביניהם 120 משגרי רקטות, שהוטמנו באדמה. בנוסף לתקיפת המשגרים, חיל האוויר תקף גם 10 מפקדות של פיקוד ושליטה, ובתים של פעילי טרור בכירים בחאן יונס ורפיח. במסגרת גל התקיפות הלילה, הופצצו שישה בניינים של משרדי ממשלת חמאס ו-10 מנהרות.

התקיפות ברצועה לא הופסקו בשעות הבוקר והן נמשכות גם כעת. מאז תחילת המבצע בוצעו 434 תקיפות וסוללות כיפת ברזל יירטו 40 רקטות שנורו לעבר שטח ישראל. כמו כן, הפלסטינים שיגרו 225 טילים. מאז חצות היו שיגורים לישראל, ביניהם שלוש נפילות בשטחים פתוחים סמוך לבאר שבע ואחת בכיסופים.

בכיר הג'יהאד חוסל בבית חאנון

הלילה הודה הג'יהאד האסלאמי כי בכיר בפלוגות אל-קודס, חאפז חמד, וחמישה מבני משפחתו נהרגו הלילה בתקיפת צה"ל בבית חאנון שבצפון רצועת עזה. כך על פי דיווחים פלסטיניים.

הדיווח הנוכחי מצטרף לשני אירועים דומים נוספים. גורמי רפואה פלסטינים בעזה דיווחו אתמול על 11 הרוגים וכ-25 פצועים בשתי תקיפות - בחאן יונס ובג'בליה. על פי הדיווחים, שבעה בני אדם - בני משפחה אחת שביניהם ילדים - נהרגו בתקיפת צה"ל בחאן יונס שבדרום הרצועה.

תקיפת צה
תקיפות גם הלילה | צילום: AP, חדשות

בכיר הקומנדו הימי חוסל במכוניתו

מוקדם יותר אתמול, בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ, חיסל חיל האוויר פעיל טרור בעזה בתקיפה שבוצעה לעבר כלי הרכב שבו נסע מחמד שעבאן (24), מפקד ביחידת קומנדו של ארגון הטרור.

הפעיל הבכיר חוסל, ועמו גם שני אנשים נוספים שהיו לצידו. על פי דיווחים בכלי התקשורת הפלסטינית, לפחות ארבעה בני אדם נוספים נהרגו בתקיפה וכמה נוספים נפצעו. התקיפה בוצעה בתגובה להמשך הירי לעבר יישובי הדרום, ובהתאם להנחיית ראש הממשלה נתניהו בדיון שהתקיים בקריה. דקות ספורות לאחר החיסול, שבו הפלסטינים לתקוף, כשמטח רקטות נורה לעבר העיר באר שבע. אחת הרקטות יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, אחרת התפוצצה בשטח פתוח, ללא נפגעים.

ארכיון
תקיפה בעזה. ארכיון | צילום: AP, חדשות

בעקבות ההסלמה אישר הדרג המדיני את בקשת מערכת הביטחון לגייס 40 אלף אנשי מילואים נוספים. הגיוס נועד ברובו לשילובם של משרתים המילואים בתעסוקה מבצעית בגזרות השונות, וזאת על מנת לאפשר לכוחות הסדירים להתפנות למשימות הנדרשות למבצע "צוק איתן". "היעד הוא להחזיר את השקט לדרום", הבהיר גורם המקורב לראש הממשלה. "בדיון הבוקר הנוסחה לפיה שקט ייענה בשקט לא עלתה".

חיסול בג'בליה
חיסול בג'בליה | צילום:

נתניהו הנחה את צה"ל להיערך למערכה שיטתית, ארוכה ונרחבת כשגם פעולה קרקעית בעזה על השולחן. מטרות המבצע כפי שהציג נתניהו הן פגיעה קשה בחמאס, באמצעות תקיפה משמעותית שתוביל להרתעת ארגון הטרור. "יש להוריד את הכפפות מול חמאס", הבהיר ראש הממשלה עוד בטרם הישיבה.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מטח רקטות למרכז: יירוטים באזור תל אביב

תקיפת צה"ל נמשכת: 160 מטרות הותקפו

200 אסירים פונו מהכלא מחשש לחייהם

חולדאי מרגיע: נמשיך לקיים חיי שגרה

ירי גם לצפון: רקטה נפלה בחדרה

ניסיון חדירה לקיבוץ זיקים: מחבלים חמושים נורו ונהרגו

בכיר ג'יהאד חוסל עם בני משפחתו בעזה

מתקפת טילים: אזעקות בכל הארץ

הירי הגיע למרכז: רקטה שנורתה לתל אביב יורטה מעל ראשון לציון