האזעקה שנשמעה אמש (ג') בירושלים עוררה בהלה רבה בקרב תושבי הבירה. כעת מתברר שבזמן שהתושבים מיהרו למרחבים המוגנים, במזרח העיר היו דווקא מי שחגגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות מתפללים מוסלמים התכנסו אתמול במסגד אל אקצא וחגגו שם את הירי לעבר ירושלים. בסרטון מהמקום נראים המתפללים כשהם מברכים את חמאס וצוהלים בשל נפילת הטילים. כותרת הסרטון: "החגיגות במסגד כשהרקטות נופלות על ירושלים הכבושה". תושבים בעיר דיווחו שזמן קצר לאחר האזעקה, נשמעו זיקוקים משכונות מזרח העיר.

במקביל למבצע ברצועת עזה, נערך בין הצדדים גם קרב הסברה. חיל האוויר מצניח כרוזים בעזה שעליהם נכתב "קריאה לתושבי עזה לא לשתף פעולה עם מפעילי המנהרות". כמו כן מעבירה ישראל מסרים בתחנות הרדיו בעזה, שבהם היא קוראת לתושבים להתרחק מפעילי חמאס שמתחבאים מאחורי אזרחים.

גם בחמאס עושים מאמץ לשלוח מסרים משלהם לתושבי ישראל. "עזה עם זקניה ונעריה ונשיה אוהבת את ההתנגדות", נאמר בסרטון שפרסם חמאס. "לעולם לא נוטשים אותה, אתם לא נלחמים בהתנגדות לבדה אלא בעם שלם והעמים לעולם לא מובסים".

אמש פורסם תחקיר של ה-BBC על תמונות ההרס מעזה שמתפרסמות ברשתות החברתיות. התחקיר חשף כי תמונות רבות מזויפות. בדיקה של עורכי האתר העלתה שתמונות ובהן נראה נזק רב לשכונות שלמות בעזה - לקוחות למעשה מזירות מלחמה בערים בסוריה ובעירק.