אבו מאזן , מחמוד עבאס
אבו מאזן, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

זעם ברשות לאחר הפשיטה על משרדי סוכנות הידיעות הפלסטינית WAFA: הרשות הפלסטינית הודיעה שיו"ר הרשות אבו מאזן יקיים סדרת שיחות מדיניות דחופות, בהן יאשים את ישראל ב"הסלמה מסוכנת ומכוונת" לאחר החרמת המצלמות מסוכנות הידיעות הרשמית של הרשות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

היום בשעות אחר הצוהריים כוח צה"ל נכנס למשרדי סוכנות הידיעות של הרשות הפלסטינית (WAFA) והחרים את הקלטות מצלמות האבטחה. הטלוויזיה של הרשות דיווחה על 10 פצועים מגז ומכדורי גומי בעימותים עם צה"ל בכניסה לרמאללה.

לשכת אבו מאזן הודיעה שישוחח בשעות הקרובות עם מספר מדינות ערביות וגורמים בינלאומיים נוספים. מטרת השיחות: להטיל על ישראל את האחריות על "ההסלמה המסוכנת". אבו מאזן צפוי לספר לעמיתיו על פשיטות ישראליות רבות בערים בגדה והמשך "פשעי המתנחלים חילול האתרים הקדושים", לדבריו – ובהם גם הפשיטה על סוכנות הידיעות הפלסטינית.

בהודעת נשיאות הרשות הפלסטינית נמסר כי "החלטות חשובות וגורליות יתקבלו אם המתקפות הללו יימשכו". לשכת אבו מאזן גינתה בחריפות את הפעולות בשטח הרשות: "לא נשלים עם כך, מדובר בהפרות של ההסכמים – אנו נקיים הערכה מחודשת של המצב וננקוט בצעדים ההכרחיים להגן על האינטרסים של עמנו".