צה"ל יפעל נגד ראשי הג'יהאד (צילום: רויטרס)
הג'יהאד האסלאמי מאיים, ארכיון | צילום: רויטרס

ארגון הג'יהאד האסלאמי הגיב הבוקר (ראשון) לסרטון שהפיץ אמש מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי, בו הוא מפנה מסר מאיים לג'יהאד האסלאמי על רקע פיצוץ מנהרת הטרור לפני כשבוע וחצי. כלי תקשורתי ערביים מדווחים כי בהודעה שפרסם ארגון הטרור ברצועת עזה, נכתב: "איומי הכיבוש לא מפחידים אותנו והם מבטאים את הפחד והחשש מתגובת הג'יהאד וההתנגדות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד נכתב בתגובה כי "להתנגדות יש יכולות ואמצעים לתקוף (בתגובה) באותו האופן ובאותו המצב והיישות (ישראל) צריכה להמשיך לחשוש מכך. איומי הכיבוש לפגוע בהנהגה שלנו הם הכרזת מלחמה ואנו נפעל נגדה".

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מדינת ישראל תראה בחמאס אחראי לכל התקפה מרצועת עזה. "בימים אלה יש עדיין מי שמשתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל", אמר נתניהו. "היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו או יתקוף אותנו, מכל גזרה שהיא".

האלוף מרדכי: "הג'יהאד האסלאמי משחק באש"

בסרטון שפרסם אמש הבהיר האלוף מרדכי כי יהיו השלכות לכל מי שמבקש נקמה בעקבות השמדת המנהרה. "ישראל פוצצה מנהרת טרור לפני כשבועיים בשטח הריבוני של מדינת ישראל", פתח מרדכי בסרטון. "אנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו".

"כדאי שיהיה ברור: לכל תגובה של הג'יהאד האיסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי החמאס", הוסיף מרדכי. "אנחנו מייעצים להנהגת הג'יהאד האיסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים. מפקד הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון – רמאדן שלח וזיאד נח'אלה – קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלה שתישאו באחריות".

נתניהו (ארכיון) (צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות)
"יד קשה עם מי שיתקוף אותנו". נתניהו | צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות

שלושה ימים לאחר שישראל השמידה את מנהרת הטרור שנחשפה בגבול עזה, פיצוץ בו נהרגו 14 פעילי טרור, בג'יהאד האסלאמי שחפר את המנהרה פרסמו סרטון תגובה בו איימו בהוצאת פיגועים וירי טילים לעבר ישראל. בסרטון ניתן לראות את הלוויות ההרוגים, בהם בכירים בארגון, ולאחר מכן פעילים המרכיבים משגרי טילים.

לפחות 14 אנשי חמאס וג'יהאד אסלאמי נהרגו ומספר פעילים נוספים נפצעו בפיצוץ המנהרה בגבול הרצועה. בין ההרוגים נמצאו ערפאת אבו מרשד, מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי במרכז הרצועה, וסגנו. בנוסף, שני פעילי חמאס שעסקו בחילוץ הנפגעים נהרגו. לפי הערכה, המנהרה הייתה שייכת לג'יהאד האסלאמי.