יוכל להתמודד בבחירות בעוד שנה (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
הנסיעה החשאית של הרמטכ"ל (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: הרמטכ"ל גדי איזנקוט קיים במהלך סוף השבוע פגישה סודית באירופה עם מפקד הכוחות האמריקניים באירופה - כך פורסם הערב (ראשון) על ידי רוני דניאל ב"מהדורה המרכזית". מהדיווחים עולה כי עיקר השיחות בין השניים נסובו סביב ההתבססות האירנית בסוריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הרמטכ"ל יצא לבריסל בטיסה שאיש לא אמור לדעת על קיומה לפגוש שם את מפקד הכוחות האמריקנים באירופה ומפקד נאט"ו בפועל. הרמטכ"ל והגנרל האמריקני נפגשו רק לפני שבועיים. העובדה שלפתע היה צורך בעוד פגישה כזו, מלמדת על השתנות כזו או אחרת שחייבה את המפגש.

הרמטכ"ל סיים את הפגישות שלו ביום שישי ומיד אחר כך חזר לארץ תוך שהוא מעודכן על ההתפתחויות בגבול הצפון.

דיווח ב-BBC: אירן מקימה בסיס קבע בסוריה

רשת BBC הבריטית דיווחה במהלך סוף השבוע כי גורם מודיעיני מערבי סיפר כי אירן מקימה בחודשים האחרונים מתקן קבע צבאי על אדמת סוריה. על פי הדיווח, הבניה התקדמה משמעותית בשבועות האחרונים, בעקבות רצף הניצחונות של צבא אסד.

גורמי המודיעין סיפרו ל-BBC שבשבועות האחרונים הבחינו בהאצה של עבודות הבנייה כשעד כה הוקמו יותר מ-20 בניינים לאכלוס חיילים ולאכסון כלי רכב צבאיים. עם זאת, המומחים ציינו כי הם לא יודעים את מהות ומטרת המתקן.

הבסיס האירני בסוריה, צילום לווין
הבסיס האירני בסוריה, צילום לווין | צילום:

על פי הדיווח המתקן הצבאי האירני ממוקם סמוך לעיירה אל-כיסווה כ-50 ק"מ בלבד מגבול ישראל ברמת הגולן. בעבר דווח על מתקנים דומים שהאירנים בונים בערי חוף הרחוקות מהגבול הישראלי.

בקיץ האחרון אמר ראש המוסד יוסי כהן שטען כי "אירן ושלוחותיה נמצאות בסוריה, לבנון, עירק ותימן". כהן הדגיש שהתהליך המרכזי שמתחולל היום במזרח התיכון הוא התפשטות אירנית באמצעות כוחות אירניים ושלוחות מקומיות, המתבססות במדינות רבות. "במקומות שבהם מצטמצמת נוכחות דאע"ש, פועלת אירן למלא את החלל", אמר.