החיילים החטופים
החיילים גולדין ושאול ז"ל | צילום: חדשות

לקראת ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנסה הבוקר (שני) פנו הוריו של סגן הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת על ידי חמאס בעזה,  לשרים אריה דרעי ומשה כחלון ודרשו למנות מיד ממונה חדש לענייני השבויים והנעדרים, כחודשיים לאחר שליאור לוטן התפטר מתפקידו ומאז לא מונה לו מחליף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הוריו של הדר ז"ל, ד"ר לאה גולדין ופרופ' שמחה גולדין, הביעו בפני השניים חשש כבד כי הממשלה מחמיצה לדבריהם פעם נוספת הזדמנות להשיב את הבנים. כמו כן דרשו ההורים להתנות כל מחווה ישראלית כלפי הפיוס הפלסטיני בקידום השבתם של החיילים והאזרחים הביתה.

"הסכם הפיוס בין הרשות הפלסטינית לחמאס שהושג באמצעות הקהילה הבינלאומית פתח חלון הזדמנויות לפתרון לחזרתם של אורון שאול, הדר גולדין והאזרחים", אמרו. "הקבינט המדיני-בטחוני חייב להציג דרישות תקיפות וברורות בנושא החיילים והאזרחים ולהתנות כל מחווה שמבקשים הרשות או הקהילה הבינלאומית הקשורים בפיוס בקידום ומציאת פתרון לנושא ההומניטרי של החיילים והאזרחים".

התפטר - ומאז אין מחליף. לוטן, ארכיון
התפטר - ומאז אין מחליף. לוטן, ארכיון | צילום: המרכז הבינתחומי הרצליה

דרישתם של משפחת גולדין מגיעה לאחר שבחודשיים האחרונים אין ממונה לענייני השבויים והנעדרים. בתחילת חודש ספטמבר קיים שר הביטחון אביגדור ליברמן התייעצות בסופה החליט להמליץ לראש הממשלה על בכיר השב"כ א' כמתאם שבויים ונעדרים חדש, אך הוא לא מונה.

א' מכהן כיום ראש מרחב ירושלים ואיו"ש בארגון, תפקיד המקביל לדרגת אלוף, והוא עומד לסיים בקרוב את תפקידו. הוא מוערך מאד במערכת הביטחון וברוב שנותיו עסק בסיכול טרור בשטחים ונחשב לבעל היכרות עמוקה עם הזירה הפלסטינית ועם ארגון חמאס.