חסן נסראללה וירושלים (צילום: רויטרס, חדשות)
חסן נסראללה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מזכ"ל החיזבאללה תוקף פעם נוספת את ישראל לאחר ההכרה האמריקנית בירושלים כבירתה: בנאום טלוויזיוני ששודר היום (שני), טען חסן נסראללה כי "טראמפ וממשלו הפכו מבודדים, ולצדם עומדת רק ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד התייחס נסראללה בנאומו להפגנות ברחבי הגדה, מזרח ירושלים ועזה ואמר כי על הפלסטינים לעשות יותר. "ההפגנות למען ירושלים לא מספיקות", אמר, "אך אין לזלזל בהן ובהשפעתן". נסראללה חזר על קריאתו לפלסטינים להביע התנגדות להחלטה גם ברשתות החברתיות וטען כי הפרות הסדר שפרצו ברחבי הארץ לאחר הנאום הן "אינתיפאדה של ממש".

המונח "אינתיפאדה" חזר כמה פעמים במהלך הנאום. לאחר שביקר את הפלסטינים על תגובתם הרפה לטענתו, ולאחר מכן שיבח אותה - הוסיף נסראללה כי התקוממות אלימה היא הדרך היחידה להתמודד עם נאום טראמפ.

זהו נאומו השני של מזכ"ל החיזבאללה לאחר הנאום ההיסטורי של הנשיא האמריקני טראמפ בשבוע שעבר במהלכו הכיר לראשונה בירושלים כבירתה של מדינת ישראל, אך במקביל דחה פעם נוספת את העברת השגרירות מתל אביב לבירה בחצי שנה. "ארצות הברית וישראל לא מכבדות את החוק והסכמים בינלאומיים", האשים נסראללה. "טראמפ מבצע אונס בירושלים".

צילום ארכיון (צילום: sky news)
נסראללה: "טראמפ הפך מבודד" | צילום: sky news

"ההחלטה של טראמפ מעידה על כך שארצות הברית הפסיקה למנוע מישראל את 'יהוד' השטחים הכבושים", הוסיף נסראללה. "ישראל קיבלה מהאמריקנים אור ירוק להמשיך במזימות שלה".

"אינתיפאדה - תגובה ראויה להכרה בירושלים"

עוד טען מזכ"ל החיזבאללה כי מסגד אל-אקצא בסכנה והוא עלול להיות נתון להריסה בכל רגע: "הגורל של המטרה הפלסטינית מצוי כולו בסכנה. המהלך מסכן את כל ירושלים הקדושה ואת מסגד אל-אקצא בפרט".

גם בשבוע שעבר קרא נסראללה לפלסטינים לפתוח באינתפיאדה נוספת נגד ישראל בהתייחסות ראשונה להכרה האמריקנית בירושלים. "הקריאה לאינתיפאדה חדשה היא התגובה החשובה ביותר לנאום טראמפ, יש להעניק סיוע ערבי ואסלאמי לאינתיפאדה הזו", קרא.

לאחר נאום טראמפ גינה ארגון הטרור את ההכרה האמריקנית ואמר שמדובר ב"צעד אגרסיבי וחסר תקדים נגד הפלסטינים". גורמים בארגון הוסיפו כי הפתרון היחיד להפוך את ההחלטה היא דרך ההתנגדות.