החשוד הטורקי עם שייח' סלאח (צילום: טוויטר)
האזרח הטורקי עם השייח סלאח בישראל | צילום: טוויטר

הותר לפרסום: אזרח טורקי נעצר בנתב"ג לפני כשלושה שבועות מיד עם נחיתתו בישראל בחשד לביצוע עבירות ביטחוניות. הוא נחקר בשב"כ והוחלט לשחררו ולגרשו. היום (רביעי) הוא טס בחזרה לטורקיה לאחר ששוחרר. על חלק מפרטי החקירה עדיין מוטל צו איסור פרסום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האיש, אורהאן בוירוק בן 32, נעצר בסוף חודש ספטמבר בנמל התעופה בן גוריון, כשהגיע למטרת ביקור במסגד אל-אקצא, ככל הנראה במסגרת טיול דתי. בוירוק ביקר בעבר בישראל במסגרת עבודתו כמדריך תיירים.

זמן קצר לפני נחיתתו בישראל כתב בוירוק בעמוד הפייסבוק שלו: "מחר אסע לירושלים. קיבלתי את הידיעה על מותו של הכלב שמעון פרס, ולכן אשתחווה לאות תודה במסגד אל-אקצא אנשאאללה". עם נחיתתו הוא נלקח לתשאול ולאחר מכן נעצר ונחקר על ידי השב"כ.

הויורק בביקורו הקודם באל-אקצא
הויורק בביקורו הקודם באל-אקצא | צילום:

כלי התקשורת בטורקיה עקבו בדריכות אחר מצבו של בוירוק ובימים האחרונים הפגינו עשרות אזרחים מול הקונסוליה הישראלית באנקרה בדרישה לשחררו. הבוקר פרסם בוירוק פוסט בפייסבוק לאחר שחרורו בו כתב: "ברוך השם, אחרי 21 יום, שוחררתי מהמעצר. אני מודה לכולם על התמיכה והתפילות בזמן שהייתי עצור".

עורכת הדין לאה צמל שייצגה את בוירוק מטעם הסניגוריה הציבורית בירכה על שחרורו. "זה מהלך נכון מבחינה משפטית ומדינית", אמרה. "ביקרתי אותו מספר פעמים והתרשמתי שמדובר באדם משכיל ומסודר. לא שמעתי ממנו על כוונה לפגוע בישראל - אלא על האכפתיות שלו בנוגע להתרשויות כאן ובירושלים בפרט".