צפו: תעלומה בת 20 (צילום: מתוך אתר: גיא חבר)
החייל הנעדר גיא חבר | צילום: מתוך אתר: גיא חבר

מערכת הביטחון מפעילה מאמצים כבירים בכדי לאתר נעדרים שאבדו עקבותיהם, בהם גם החייל גיא חבר. השבוע חודשו החיפושים הממוקדים אחרי החייל, שנעלם מבסיסו ברמת הגולן באוגוסט 1997. היום (חמישי), היום האחרון לחיפושים, מתברר כי בצה"ל נעזרו במהלך השנים באמצעים מיוחדים בניסיונות לאתר את חבר - בהם מתקשרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנת 2010 פרסמה המתקשרת אלין שלמה מחולון פוסט בפייסבוק, בו סיפרה כי אחד המלאכים שעמו היא מתקשרת העביר לה מסר בנוגע למקום קבורתו של החייל הנעדר גיא חבר, זאת למרות שגורלו של חבר לא ידוע והוא לא הוכרז כחלל. לדבריה, תוך זמן קצר פנו אליה אנשי היחידה לאיתור נעדרים בצה"ל בכדי לבחון את המידע המדובר.

המתקשרת אלין שלמה
המתקשרת אלין שלמה | צילום:

"הגעתי לפגישה בקרייה בתל אביב ושחזרתי את המסר שקיבלתי בפני אנשי היחידה", סיפרה שלמה לחדשות 2 Online. לדבריה, במידע שהועבר לה במסגרת התקשור, נמסר לה כי חבר נחטף ונקבר באזור הצפון. "סיפרתי להם על הכול, שרטטתי בפניהם את הדרך מהבסיס שלו עד לאותו מקום".

שלמה, שטענה כי אינה מתמצאת בניווט, פתחה את המפות וסיפרה כי עקבה עם אחרי אנשי היחידה שלב אחר שלב. "כשהצבעתי על המקום, אנשי היחידה פשוט נדהמו", סיפרה. "הם הצליבו את המידע שהעברתי עם מידע אחר שהיה ברשותם אך טרם פורסם. הם היו בהלם ממש".

החיפושים אחר החייל חודשו (צילום: חדשות 2)
החיפושים אחר החייל חודשו | צילום: חדשות 2

בהמשך סיפרה שלמה כי המפגש הוביל לסיור שטח במקום המדובר. "אחרי הסיור בשטח, סוכם שייחלו חיפושים באזור, אולם לבסוף החיפוש לא אושר בשל בעיות תקציב", טענה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כל פנייה שמועברת לצה"ל בעניין זה נבדקת במלוא הרצינות. המידע שהועבר על ידי הנ"ל נבחן ולא הוביל להמשך כיוון חקירה. בעבר פעלה עמותה בשם 'לחופש נולד' שקיבלה מידע אודות נעדרים והעבירה אותו לצה"ל. לצה"ל מחויבות עמוקה לנעדרים ומשפחותיהם, ואנו נמשיך לפעול לאיתור כלל נעדריו".