חיילת נדקרה בפיגוע בת"א, היום
חיילת נדקרה בפיגוע בת"א, היום | צילום:

גל טרור ברחבי הארץ: סמוך לשעה 15:00 התנפל מחבל עם מברג בידו על עוברים ושבים בדרך מנחם בגין בתל אביב, סמוך למרכז עזריאלי - ופצע באורח קל 4 בני אדם, בהם גם חיילת. דקות ספורות לאחר הפיגוע בקריה, התקבל דיווח נוסף על פצוע קשה בפיגוע דקירה בקריית ארבע. בשלב זה כוחות הביטחון מנהלים מרדף אחר המחבל הדוקר. משדר מיוחד בערוץ 2 ובאתרי חדשות 2 Online.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיגוע דקירה בתל אביב: המחבל הגיע לרחוב מנחם בגין בעיר, סמוך למרכז עזריאלי, וניסה לחטוף נשק מחיילת. החיילת נאבקה עם המחבל והתיישבה על נשקה האישי. כשלא הצליח לקחת את הנשק, החל המחבל לדקור אותה באמצעות מברג שאחז בידו - ופצע אותה באורח קל. 

זירת הפיגוע באוקטובר
זירת האירוע בתל אביב, היום | צילום:המחבל, תאאר אבו גזאלה, בן 19 ממזרח ירושלים, המשיך במנוסה לכיוון רחוב מוזס הסמוך לבית ידיעות אחרונות והצמוד למרכז עזריאלי - ודקר ארבעה עוברי אורח נוספים. הדוקר נורה על ידי קצין של חיל האוויר - ונהרג במקום.

הפצועים, בהם אישה כבת 60, גבר ואישה כבני 40 וחיילת כבת 20, פונו לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב הסמוך ושוחררו בתוך זמן קצר. כל הפצועים בהכרה מלאה וסובלים מחתכים בפלג גופם העליון.

הפיגוע בתל אביב (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
3 פיגועי דקירה בתוך שעות | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

3 פיגועים בתוך שעות

"ראיתי חייל רץ עם נשק שלוף והבנתי שיש אירוע חבלני", סיפר עד ראייה. "חניתי את האוטו מהר ברחוב מוזס, לשם רץ המחבל. הוא ראה אנשים רצים אליו ואז החייל ירה בו והרג אותו. הייתה המולה, המחבל נפל והתחילו להגיע כוחות מהקריה".

הקצין שירה במחבל (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
גיבור היום: הקצין שחיסל המחבל | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2
מעצר החשודים הוארך. אילוסטרציה (צילום: חדשות)
שלף מברג והחל לדקור | צילום: חדשות

"הייתי בסמוך למקום, אולי 50 מטר,הייתי בדרך לרופא, שמעתי מישהו צועק 'פיגוע, פיגוע'", סיפר אלי, עד ראייה נוסף לאירוע. "לדעתי היה יותר מנפגע אחד. הוא דקר אחת כאן ברחוב מנחם בגין. פתאום התחילו צעקות ומלא רעש. ערבים אחרים מאתר בנייה סמוך החלו להימלט".

פיגוע דקירה בקריית ארבע: סמוך לשעה 15:50 התקבל דיווח ראשוני על צעיר שנדקר בגבו על ידי מחבל בשער המערבי של קריית ארבע. בעקבות התקיפה נפצע הצעיר באורח קשה ופונה על ידי צוותי מד"א לקבלת טיפול בבית החולים שערי צדק בירושלים.

המחבל נורה ונהרג ברחוב מוזס הסמוך (צילום: הילאל סרחאן)
המחבל נורה ונהרג ברחוב מוזס הסמוך | צילום: הילאל סרחאן

מנהל חדר הטראומה בבית החולים שערי צדק הסביר שכוחות מגן דוד אדום שטיפלו בשטח בפצוע מקריית ארבע הצילו את חייו. "אני חייב לשבח אותם על עבודה יוצאת דופן", אמר דוקטור עופר מרין. "הם עצרו את הדימום ופינו אותו במהירות הגבוהה ביותר". הפצוע הועבר לניתוח ומצבו מוגדר כעת יציב.

הפיגוע אירע סמוך מאוד למרכז עזריאלי (צילום: הילאל סרחאן)
הפיגוע אירע סמוך מאוד למרכז עזריאלי | צילום: הילאל סרחאן

לאחר הדקירה המחבל, פלסטיני תושב חברון, נמלט מהמקום. כוחות הביטחון פתחו במצוד אחריו במטרה לנטרלו.

פצועים בפיגוע בקריית ארבע. ארכיון (צילום: הצלה יו"ש)
פינוי הפצוע בקריית ארבע | צילום: הצלה יו"ש

פיגוע דקירה בירושלים: סמוך לשעה 12:00 דקר צעיר פלסטיני בסכין תלמיד ישיבה כבן 25 בתחנת הרכבת הקלה גבעת התחמושת, סמוך לבניין המטה הארצי של המשטרה. הוא נפצע קשה ופונה לבית החולים כשהוא מונשם ומורדם.

הצעדים החדשים יסייעו בלוחמה בטרור? (צילום: אורי דייויס קבוצת מדברים תקשורת)
זירת הפיגוע בי-ם, היום | צילום: אורי דייויס קבוצת מדברים תקשורת

המחבל, צובחי אברהים מחמד אבו חליפה, בן 19 משועפאט, הגיע לתחנת הרכבת הקלה, דקר באמצעות סכין את תלמיד הישיבה בצווארו וניסה להימלט. במהלך מנוסתו הוא נתקל במאבטח של הרכבת הקלה, תקף אותו וניסה לחטוף את נשקו. המאבטח נאבק במחבל, שהצליח לברוח. כוח יס"מ שהיה במקום השתלט על המחבל ונטרל אותו.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, משה נוסבאום, יואב אבן, עזרי עמרם, גלעד שלמור וירון שניידר